Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 maja 2014, 13:22

autor: Góral

20,000 Leagues Above the Clouds - obejrzyj nowe nagrania ze steampunkowej strategii

Niezależne szwedzkie studio That Brain opublikowało dwa nowe nagrania wideo z zapowiedzianej w zeszłym roku gry 20,000 Leagues Above the Clouds. Dzięki nim możemy zobaczyć m.in. zmiany w oprawie graficznej, jakie wprowadzono w ostatnich miesiącach.

Rok temu informowaliśmy o zapowiedzi gry 20,000 Leagues Above the Clouds – steampunkowej strategii z otwartym światem od niezależnego studia That Brain. Od tamtej pory minęło sporo czasu, jednak twórcy nie obijali się przez te wszystkie miesiące i kilka dni temu zaprezentowali nowy zwiastun produkcji, ukazujący zmiany graficzne. Z opisu zamieszczonego w serwisie YouTube wynika, że teraz zespół skupi się dopieszczaniu rozgrywki i przygotowaniem gry do testów. Niestety nie zdradzono, kiedy mniej więcej możemy się ich spodziewać. W związku z tym, nie pozostaje nam nic innego jak zapisać się do newslettera na oficjalnej stronie produkcji, dzięki któremu dowiemy się o starcie bety.

Drugi materiał wideo przedstawia z kolei samo studio That Brain oraz zdradza podstawowe informacje dotyczącego 20,000 Leagues Above the Clouds. Dowiadujemy się z niego, że tytuł obecnie tworzony jest na komputery osobiste (Windows i Mac OS, niewykluczone, że powstanie także wersja na tablety) i ma być przystępny dla wszystkich graczy, co oczywiście nie znaczy, że będzie banalny.

20,000 Leagues Above the Clouds - obejrzyj nowe nagrania ze steampunkowej strategii - ilustracja #1

20,000 Leagues Above the Clouds tworzone jest przez szwedzkie studio That Brain. W zespole znajdują się zaledwie trzy osoby, wspomagane okazjonalnie przez innych ludzi. Tytuł jest finansowany z kieszeni samych deweloperów, bez udziału wydawców. Taki sposób produkcji ma zapewnić niewielkiej firmie dowolność kreatywną i brak wiążących terminów.

Tworzona przez nich gra będzie steampunkową strategią z otwartym światem, w której nie zabraknie elementów gatunku RPG. Akcja 20,000 Leagues Above the Clouds rozgrywać ma się w świecie złożonym z wysp zawieszonych w chmurach, a gracz wcieli się w kapitana jednego ze statków powietrznych. Twórcy opisują swój projekt jako „połączenie Baldur’s Gate z Sid Meier's Pirates!”.