Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 kwietnia 2013, 07:13

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano 20,000 Leagues Above the Clouds - steampunkową grę z otwartym światem

Studio The Brain ujawniło grę 20,000 Leagues Above the Clouds, która pozwoli na wcielenie się w kapitana statku powietrznego podróżującego po steampunkowym świecie o otwartej strukturze.

Niezależne szwedzkie studio The Brain zapowiedziało swój pierwszy projekt. Jest nim steampunkowa gra 20,000 Leagues Above the Clouds, w której wcielimy się w kapitana statku powietrznego podróżującego po świecie zawieszonych w chmurach wysp.

  1. 20,000 Leagues Above the Clouds – oficjalna strona gry
  2. The Brain – oficjalna strona studia

Gra umożliwi sporą swobodę w kształtowaniu kariery kapitana. Będziemy mogli zająć się wypełnianiem misji, handlem, gromadzeniem surowców lub też stać się piratami. Pomiędzy podróżami zawiniemy do portów, gdzie uzupełnimy zapasy i wykupimy ulepszenia statku. Spotkamy tam również wiele skłonnych do pogawędki postaci niezależnych. Dzięki takim rozmowom zdobędziemy informacje o historii świata, najnowszych wydarzeniach oraz działaniach konkurencji.

Zapowiedziano 20,000 Leagues Above the Clouds - steampunkową grę z otwartym światem - ilustracja #1

Rozpoczynając rozgrywkę wykreujemy własnego kapitana, wybierając jego imię, płeć oraz portret. Wzorem gier RPG to nasze decyzje ukształtują jego osobowość. W trakcie konwersacji wybrane wypowiedzi wpłyną na późniejszą rozgrywkę oraz istniejące w wirtualnym świecie sojusze. Pojawi się również opcja nawiązywania romansów z niektórymi postaciami.

Sterowanie przypominać będzie gry RTS i kliknięciem myszki wskażemy kurs powietrznego statku. Świat ma być w pełni trójwymiarowy, więc otrzymamy możliwość podróży w górę i w dół. Niższe warstwy cechować ma jednak duże ciśnienie i jeśli nie ulepszymy wcześniej jednostki, to może ona zostać zniszczona podczas próby dotarcia w takie miejsca. Zarówno statek, jak i jego załoga dysponować mają szeregiem zdolności specjalnych, których obecność znacząco wzbogaci rozgrywkę. Jednocześnie wirtualne uniwersum ma żyć własnym życiem i po niebie bez przerwy będą podróżowały inne statki.

20,000 Leagues Above the Clouds powstaje wyłącznie z myślą o pecetach. Obecnie autorzy koncentrują się jedynie na kampanii dla pojedynczego gracza. W przyszłości gra może jednak otrzymać również tryb multiplayer oraz zostać przeniesiona na inne platformy.

Zapowiedziano 20,000 Leagues Above the Clouds - steampunkową grę z otwartym światem - ilustracja #2
Zapowiedziano 20,000 Leagues Above the Clouds - steampunkową grę z otwartym światem - ilustracja #3
Zapowiedziano 20,000 Leagues Above the Clouds - steampunkową grę z otwartym światem - ilustracja #4
Zapowiedziano 20,000 Leagues Above the Clouds - steampunkową grę z otwartym światem - ilustracja #5
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

20,000 Leagues Above the Clouds

20,000 Leagues Above the Clouds