Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiMMOPC
Okładka Worlds Adrift (PC)

Worlds Adrift PC

Gra MMORPG od Bossa Studios, twórców zwariowanych symulatorów opartych na zabawie fizyką, takich jak I Am Bread i Surgeon Simulator.

Akcji | TPP | sandbox | multiplayer | indie | kooperacja | MMO | statki powietrzne | crafting | eksploracyjne

PC Windows
Okładka Worlds Adrift (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

24maja2017

wczesny dostęp

2020

Worlds Adrift to gra MMORPG, w której duży nacisk położono na interakcje z otaczającym gracza światem. Za tytuł odpowiada zespół Bossa Studios, który wcześniej stworzył m.in. dobrze przyjęte I Am Bread oraz Surgeon Simulator. Jako inspiracje dla stworzenia Worlds Adrift twórcy wskazują m.in. Skies of Arcadia oraz Wind Waker.

Kierowany przez gracza bohater znajduje się w krainie wypełnionej ruchomymi wyspami, między którymi przemieszcza się za pomocą statku powietrznego. Dbanie o jego stan oraz rozbudowę stanowi jeden z najważniejszych aspektów zabawy. Kraina, w której toczy się akcja gry, charakteryzuje się bardzo skrajnymi i zmiennymi warunki atmosferycznymi, więc aby statek nie zawodził, potrzeba naprawdę sporo nad nim pracować. Statki występują w kilku rodzajach i wielkościach, a im większy pojazd, tym więcej graczy jest potrzebnych do jego obsługi. Statki można atakować i zdobywać, da się też na nie zakradać i uszkadzać lub niszczyć ich elementy.

Elementem wyróżniającym Worlds Adrift jest to, że jego twórcy bardzo mocno skupili się na umożliwieniu interakcji bohatera z niemal wszystkimi elementami otoczenia. Rzucanie przedmiotami i przemieszczanie ich, a także wszelkiego rodzaju kolizje mają określone skutki, uwarunkowane choćby wagą i prędkością obiektów. Przykładowo: drzewa chwieją się na wietrze, mogą także złamać się pod jego naporem lub na skutek zderzenia z innym obiektem, da się je także ściąć, a następnie zebrać i wykorzystać.

Gracz podróżuje między wyspami i eksploruje teren, a przy pomocny uniwersalnego narzędzia zdobywa surowce oraz składniki potrzebne do tworzenia przedmiotów. Znaczna ich część jest przeznaczona do rozbudowania statku, ale są też takie, których może używać postać (m.in. łuk, z którego się strzela i atakuje innych graczy). Warto również zwrócić uwagę na występujący w grze cykl dnia i nocy, zaś realizacja tych samych działań w różnych porach, wygląda nieco inaczej.

Gra posiada specyficzną grafikę, nie można jej jednak odmówić uroku, a całość udanie współgra z „pustynnym” klimatem gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 8.5 / 10 na podstawie 19 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 89,99 PLN (Early Access)

Gry podobne do Worlds Adrift

Wymagania wiekowe Worlds Adrift

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Worlds Adrift

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7-2600K 3.4 GHz/AMD FX-8350 4.0 GHz, 16 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960/Radeon R9 280 lub lepsza, 20 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i5-2400 3.1 GHz/AMD FX-8320 3.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460/Radeon R7 250 lub lepsza, 20 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit

Wargaming upamiętni Cud pod Dunkierką - Sieciowe Wieści (9/06/2017)
Wargaming upamiętni Cud pod Dunkierką - Sieciowe Wieści (9/06/2017)

wiadomość9 czerwca 2017

Witamy w kolejnej odsłonie Sieciowych Wieści, w której piszemy m.in. o specjalnym wydarzeniu w grach od Wargaming, obejściu chińskiego prawa w Overwatch, nowych postaciach w Heroes of the Storm (Maltael) i Paladins (Ash), szczegółach aktualizacji Gunrunning do GTA Online i o tworzeniu postaci w Worlds Adrift. Zapraszamy!

Gwint przechodzi do etapu publicznej bety - Sieciowe Wieści (26/05/2017)
Gwint przechodzi do etapu publicznej bety - Sieciowe Wieści (26/05/2017)

wiadomość26 maja 2017

Witamy w kolejnej odsłonie Sieciowych Wieści, w której piszemy m.in. o publicznych beta-testach gier Gwint i Worlds Adrift, prawdopodobnym zakończeniu fazy Early Access gry Rust, rocznicowym evencie w Overwatch oraz sporej aktualizacji gry H1Z1: King of the Kill. Zapraszamy!