Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 czerwca 2017, 16:15

autor: MiqT

Wargaming upamiętni Cud pod Dunkierką - Sieciowe Wieści (9/06/2017)

Witamy w kolejnej odsłonie Sieciowych Wieści, w której piszemy m.in. o specjalnym wydarzeniu w grach od Wargaming, obejściu chińskiego prawa w Overwatch, nowych postaciach w Heroes of the Storm (Maltael) i Paladins (Ash), szczegółach aktualizacji Gunrunning do GTA Online i o tworzeniu postaci w Worlds Adrift. Zapraszamy!

Operacja Dynamo według Wargaming

Wargaming, wydawca i twórca popularnych World of Tanks, World of Warships i World of Warplanes, ogłosił przygotowania do specjalnego wydarzenia, które upamiętni „Cud pod Dunkierką” - udaną próbę ewakuacji Brytyjskiego Korpusu Ekspedycyjnego, przeprowadzoną między 26 maja a 4 czerwca 1940 roku. Dla każdej z powyższych gier Wargaming szykuje osobne niespodzianki, wliczając w to misje specjalne, okolicznościowe emblematy czy zniżki.

Wydarzenie, które przygotowuje gigant z Mińska, związane jest także z premierą nowego filmu Christophera Nolana pt. Dunkierka, który trafi do kin 21 lipca 2017 roku. W tym czasie można również spodziewać się wspomnianych ofert w grach z serii World of…

Maltael nową postacią w Heroes of the Storm

W ramach wprowadzenia nowego bohatera do gry Diablo III: Reaper of Souls, jakim jest Nekromanta, Blizzard postanowił również odświeżyć szeregi swoich postaci w Heroes of the Storm. Tym samym do gry trafił Maltael - Żniwiarz Dusz, którego celem jest unicestwienie wszelkich śladów demonicznego zepsucia, wliczając w to całą rasę ludzką.

Maltael został zaklasyfikowany w grze jako zabójca. Postać ta charakteryzuje się zadawaniem ponadprzeciętnych obrażeń oraz niezłą odpornością. Główną cechą tego bohatera jest Piętno Żniwiarza, które zadaje obrażenia wrogim jednostkom w wysokości 2,5% ich maksymalnego zdrowia co 1 sekundę. Wokół tej cechy zostały stworzone pozostałe umiejętności wspomnianej postaci, o których możecie przeczytać tutaj.

Razem z nowym bohaterem udostępniono graczom specjalne zadanie. Celem jest rozegranie 15 meczów postaciami z uniwersum Diablo ze znajomym w trybach Przeciw SI, Szybkiej gry, Rankingu lub Poza rankingiem. W nagrodę każdy z graczy otrzyma:

  • Heroes of the Storm: Wierzchowiec Upiór Leoryka, 1 epicka skrzynka z łupami;
  • Diablo III na PC: Skrzydła Królowej Duchów (do użycia dopiero po wprowadzeniu łatki 2.6.0).

Wydarzenie zaczyna się w 12 czerwca i potrwa do 26 czerwca.

Blizzard „rozdaje” lootboxy w chińskiej wersji Overwatch

1 maja 2017 to data przełomowa w chińskim prawie, jeżeli chodzi o gry typu MMO. To właśnie w tym dniu weszła w życie ustawa, która nakazuje wszystkim twórcom tytułów multiplayer, w których sprzedawane są wszelkiego rodzaju skrzynki z losowymi nagrodami (zwane potocznie lootboxami), upublicznienie danych związanych z prawdopodobieństwem trafienia danego przedmiotu w konkretnej skrzynce.

Chiński oddział Blizzarda znalazł jednak lukę w prawie i zaczął dodawać „za darmo” lootboxy w zestawach z monetami (specjalną walutą w grze), które można kupić za realne pieniądze w Overwatch. O ile tylko zakupione bezpośrednio skrzynki podlegają przepisom ujawnienia prawdopodobieństwa trafienia danego sprzętu, o tyle te „darmowe” nie są uwzględnione w ustawie.

W związku z tym od patcha 1.12 gracze mogą kupić następujące zestawy:

  • 5 monet (+2 bonusowe skrzynki) – 12 juanów chińskich (6,57 złotych);
  • 15 monet (+5 bonusowych skrzynek) - 30 juanów chińskich (16,44 złotych);
  • 30 monet (+11 bonusowe skrzynki) - 60 juanów chińskich (32,87 złote);
  • 60 monet (+24 bonusowe skrzynki) - 120 juanów chińskich (65,74 złotych);
  • 120 monet (+50 bonusowych skrzynek) - 238 juanów chińskich (130,39 złotych).

Jak widać, więksi wydawcy zawsze sobie poradzą w trudnej sytuacji, nawet naginając lekko niektóre reguły.

Jak stworzyć postać w Worlds Adrift?

Tworzenie postaci jest jedną z najważniejszych czynności w każdej grze typu RPG. Z podobnego założenia wyszli panowie z Bossa Studios, twórcy Worlds Adrift – gry typu multiplayer, w której duży nacisk położono na interakcje z otaczającym nas światem oraz na współpracę między graczami. Na oficjalnym kanale studia w serwisie YouTube właśnie pojawił się krótki filmik, dający graczom możliwość zapoznania się z systemem personalizacji postaci. Niestety, obecna liczba dostępnych opcji jest mocno ograniczona i zawiera się w kilku kształtach twarzy, wyborze odcienia skóry oraz paru strojach. Twórcy jednak obiecują, że już niedługo pojawi się więcej możliwości:

„Byłoby idealnie, gdybyśmy już teraz mieli zaimplementowane dodawanie blizn, kształtowanie samej twarzy i tak dalej. Musieliśmy jednak od czegoś zacząć. Takie podstawowe funkcje powinny wystarczyć, aby gracze mogli przesyłać nam swoje opinie o systemie” – powiedzieli deweloperzy w swoim samouczku.

Premiera Worlds Adrift zaplanowana jest na rok 2017.

Ash nową postacią w Paladins

Paladins: Champions of the Realm, opracowana przez studio Hi-Rez pierwszoosobowa gra akcji, ukierunkowana przede wszystkim na rozgrywkę wieloosobową, zyskała nową postać. Tym razem jest to Ash, zwana w grze Machiną wojenną.

Nowy awatar jest typową jednostką ofensywną. Główną bronią Ash jest potężne działo, które zadaje obrażenia obszarowe. Dodatkowo wystrzelone pociski są w stanie odrzucić wroga, przy okazji zabierając mu 300 punktów zdrowia. Prócz swojej armaty, Ash doskonale radzi sobie w walce wręcz, taranując wrogów swoim opancerzonym ramieniem, uszczuplając ich życie o 800 punktów. W arsenale nowej bohaterki nie zabraknie również ruchomej tarczy czy specjalnego sztandaru, który tworzy, na niewielkim obszarze, pole ochronne.

Ash trafiła do gry razem z aktualizacją o numerze 51, którą już można pobrać przez klient gry.

GTA Online się zbroi!

Już za kilka dni w południowym San Andreas otworzy się przed graczami możliwość produkcji i dystrybucji nielegalnej broni, dzięki najnowszej aktualizacji do Grand Theft Auto Online o nazwie „Dozbrojenie”.

Nowa łata pozwoli stworzyć i umocnić podziemne bunkry, zorganizować mobilne centrum operacyjne oraz skorzystać z zupełnie nowej floty pojazdów bojowych. Podziemne kompleksy pozwalają również na wytwarzanie towaru na sprzedaż oraz prowadzenie badań nad szerokim wachlarzem ulepszeń, w tym niestandardowymi modyfikacjami uzbrojenia, wyposażeniem pojazdów i ulepszeniami mobilnego centrum operacyjnego.

Premiera nowej aktualizacji do Grand Theft Auto Online przewidziana jest na 13 czerwca. Łata wyjdzie na platformy PS4, Xbox One oraz PC.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.