Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 czerwca 2017, 16:15

autor: MiqT

Wargaming upamiętni Cud pod Dunkierką - Sieciowe Wieści (9/06/2017)

Witamy w kolejnej odsłonie Sieciowych Wieści, w której piszemy m.in. o specjalnym wydarzeniu w grach od Wargaming, obejściu chińskiego prawa w Overwatch, nowych postaciach w Heroes of the Storm (Maltael) i Paladins (Ash), szczegółach aktualizacji Gunrunning do GTA Online i o tworzeniu postaci w Worlds Adrift. Zapraszamy!

Operacja Dynamo według Wargaming

Wargaming, wydawca i twórca popularnych World of Tanks, World of Warships i World of Warplanes, ogłosił przygotowania do specjalnego wydarzenia, które upamiętni „Cud pod Dunkierką” - udaną próbę ewakuacji Brytyjskiego Korpusu Ekspedycyjnego, przeprowadzoną między 26 maja a 4 czerwca 1940 roku. Dla każdej z powyższych gier Wargaming szykuje osobne niespodzianki, wliczając w to misje specjalne, okolicznościowe emblematy czy zniżki.

Wydarzenie, które przygotowuje gigant z Mińska, związane jest także z premierą nowego filmu Christophera Nolana pt. Dunkierka, który trafi do kin 21 lipca 2017 roku. W tym czasie można również spodziewać się wspomnianych ofert w grach z serii World of…

Maltael nową postacią w Heroes of the Storm

W ramach wprowadzenia nowego bohatera do gry Diablo III: Reaper of Souls, jakim jest Nekromanta, Blizzard postanowił również odświeżyć szeregi swoich postaci w Heroes of the Storm. Tym samym do gry trafił Maltael - Żniwiarz Dusz, którego celem jest unicestwienie wszelkich śladów demonicznego zepsucia, wliczając w to całą rasę ludzką.

Maltael został zaklasyfikowany w grze jako zabójca. Postać ta charakteryzuje się zadawaniem ponadprzeciętnych obrażeń oraz niezłą odpornością. Główną cechą tego bohatera jest Piętno Żniwiarza, które zadaje obrażenia wrogim jednostkom w wysokości 2,5% ich maksymalnego zdrowia co 1 sekundę. Wokół tej cechy zostały stworzone pozostałe umiejętności wspomnianej postaci, o których możecie przeczytać tutaj.

Razem z nowym bohaterem udostępniono graczom specjalne zadanie. Celem jest rozegranie 15 meczów postaciami z uniwersum Diablo ze znajomym w trybach Przeciw SI, Szybkiej gry, Rankingu lub Poza rankingiem. W nagrodę każdy z graczy otrzyma:

  • Heroes of the Storm: Wierzchowiec Upiór Leoryka, 1 epicka skrzynka z łupami;
  • Diablo III na PC: Skrzydła Królowej Duchów (do użycia dopiero po wprowadzeniu łatki 2.6.0).

Wydarzenie zaczyna się w 12 czerwca i potrwa do 26 czerwca.

Blizzard „rozdaje” lootboxy w chińskiej wersji Overwatch

1 maja 2017 to data przełomowa w chińskim prawie, jeżeli chodzi o gry typu MMO. To właśnie w tym dniu weszła w życie ustawa, która nakazuje wszystkim twórcom tytułów multiplayer, w których sprzedawane są wszelkiego rodzaju skrzynki z losowymi nagrodami (zwane potocznie lootboxami), upublicznienie danych związanych z prawdopodobieństwem trafienia danego przedmiotu w konkretnej skrzynce.

Chiński oddział Blizzarda znalazł jednak lukę w prawie i zaczął dodawać „za darmo” lootboxy w zestawach z monetami (specjalną walutą w grze), które można kupić za realne pieniądze w Overwatch. O ile tylko zakupione bezpośrednio skrzynki podlegają przepisom ujawnienia prawdopodobieństwa trafienia danego sprzętu, o tyle te „darmowe” nie są uwzględnione w ustawie.

W związku z tym od patcha 1.12 gracze mogą kupić następujące zestawy:

  • 5 monet (+2 bonusowe skrzynki) – 12 juanów chińskich (6,57 złotych);
  • 15 monet (+5 bonusowych skrzynek) - 30 juanów chińskich (16,44 złotych);
  • 30 monet (+11 bonusowe skrzynki) - 60 juanów chińskich (32,87 złote);
  • 60 monet (+24 bonusowe skrzynki) - 120 juanów chińskich (65,74 złotych);
  • 120 monet (+50 bonusowych skrzynek) - 238 juanów chińskich (130,39 złotych).

Jak widać, więksi wydawcy zawsze sobie poradzą w trudnej sytuacji, nawet naginając lekko niektóre reguły.

Jak stworzyć postać w Worlds Adrift?

Tworzenie postaci jest jedną z najważniejszych czynności w każdej grze typu RPG. Z podobnego założenia wyszli panowie z Bossa Studios, twórcy Worlds Adrift – gry typu multiplayer, w której duży nacisk położono na interakcje z otaczającym nas światem oraz na współpracę między graczami. Na oficjalnym kanale studia w serwisie YouTube właśnie pojawił się krótki filmik, dający graczom możliwość zapoznania się z systemem personalizacji postaci. Niestety, obecna liczba dostępnych opcji jest mocno ograniczona i zawiera się w kilku kształtach twarzy, wyborze odcienia skóry oraz paru strojach. Twórcy jednak obiecują, że już niedługo pojawi się więcej możliwości:

„Byłoby idealnie, gdybyśmy już teraz mieli zaimplementowane dodawanie blizn, kształtowanie samej twarzy i tak dalej. Musieliśmy jednak od czegoś zacząć. Takie podstawowe funkcje powinny wystarczyć, aby gracze mogli przesyłać nam swoje opinie o systemie” – powiedzieli deweloperzy w swoim samouczku.

Premiera Worlds Adrift zaplanowana jest na rok 2017.

Ash nową postacią w Paladins

Paladins: Champions of the Realm, opracowana przez studio Hi-Rez pierwszoosobowa gra akcji, ukierunkowana przede wszystkim na rozgrywkę wieloosobową, zyskała nową postać. Tym razem jest to Ash, zwana w grze Machiną wojenną.

Nowy awatar jest typową jednostką ofensywną. Główną bronią Ash jest potężne działo, które zadaje obrażenia obszarowe. Dodatkowo wystrzelone pociski są w stanie odrzucić wroga, przy okazji zabierając mu 300 punktów zdrowia. Prócz swojej armaty, Ash doskonale radzi sobie w walce wręcz, taranując wrogów swoim opancerzonym ramieniem, uszczuplając ich życie o 800 punktów. W arsenale nowej bohaterki nie zabraknie również ruchomej tarczy czy specjalnego sztandaru, który tworzy, na niewielkim obszarze, pole ochronne.

Ash trafiła do gry razem z aktualizacją o numerze 51, którą już można pobrać przez klient gry.

GTA Online się zbroi!

Już za kilka dni w południowym San Andreas otworzy się przed graczami możliwość produkcji i dystrybucji nielegalnej broni, dzięki najnowszej aktualizacji do Grand Theft Auto Online o nazwie „Dozbrojenie”.

Nowa łata pozwoli stworzyć i umocnić podziemne bunkry, zorganizować mobilne centrum operacyjne oraz skorzystać z zupełnie nowej floty pojazdów bojowych. Podziemne kompleksy pozwalają również na wytwarzanie towaru na sprzedaż oraz prowadzenie badań nad szerokim wachlarzem ulepszeń, w tym niestandardowymi modyfikacjami uzbrojenia, wyposażeniem pojazdów i ulepszeniami mobilnego centrum operacyjnego.

Premiera nowej aktualizacji do Grand Theft Auto Online przewidziana jest na 13 czerwca. Łata wyjdzie na platformy PS4, Xbox One oraz PC.