Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 czerwca 2017, 19:55

autor: Ender

Dragon Ball Fighters – nowa bijatyka twórców Guilty Gear i BlazBlue

Firma Bandai Namco zapowiedziała grę Dragon Ball Fighters. Produkcja będzie klasyczną dwuwymiarową bijatyką osadzoną w komiksowym uniwersum stworzonym przez Akirę Toriyamę. Deweloperem gry jest specjalizujące się w gatunku studio Arc System Works, znane dzięki seriom Guilty Gear oraz BlazBlue.

Mimo tego, że marka Dragon Ball ma już prawie trzydzieści lat nadal wydaje się nie tracić swojej popularności. Firma Bandai Namco zapowiedziała dziś kolejną grę opartą na komiksowym uniwersum Akiry Toriyamy. Produkcja miała zostać przedstawiona oficjalnie w poniedziałek na targach E3, ale do sieci wyciekła przedwcześnie japońska informacja prasowa. Dragon Ball Fighters jest klasyczną dwuwymiarową bijatyką, w której naprzeciw siebie staną najważniejsi bohaterowie mangowej serii. Co istotne, deweloperem gry jest doświadczony zespół z japońskiego studia Arc System Works, który powinien być znany wszystkim fanom gatunku dzięki cyklom, takim jak Guilty Gear oraz BlazBlue. Tytuł ukaże się na początku 2018 roku i trafi równocześnie na komputery PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

W grze naprzeciw siebie staną drużyny trzech postaci - Dragon Ball Fighters – nowa bijatyka twórców Guilty Gear i BlazBlue - wiadomość - 2017-06-10
W grze naprzeciw siebie staną drużyny trzech postaci

Na razie nie mamy informacji na temat dostępnych trybów rozgrywki oraz galerii grywalnych postaci. Wiemy natomiast, że Dragon Ball Fighters korzystać będzie z wariantu zabawy znanego jako „tag battle”, wykorzystywanego chociażby w serii Marvel vs. Capcom. Rozpoczynając zabawę tworzymy więc drużynę trzech różnych postaci i w trakcie walki przełączamy się pomiędzy nimi w najlepszych momentach, budując komba i wykonując specjalne ataki.

Dragon Ball Fighters korzystać będzie z tej samej technologii co ostatnie odsłony Guilty Gear. Bohaterowie walczą więc na dwuwymiarowym planie, ale wszystkie elementy oprawy graficznej wykonane zostały w trzecim wymiarze. Według producentów, pozwala to osiągnąć unikalne i widowiskowe efekty specjalne, dzięki którym gra przypomina klasyczne anime. Jeżeli chodzi o wygląd, Arc System Works z pewnością nie zawiedzie. Inaczej sprawa wygląda z modelem zabawy. Czy spodoba się on fanom Dragon Balla, przekonamy się podczas targów E3, kiedy deweloperzy pokażą pierwsze materiały wideo i przedstawią dalsze szczegóły.

Tytuł korzystać będzie z tej samej widowiskowej technologii 3D co Guilty Gear - Dragon Ball Fighters – nowa bijatyka twórców Guilty Gear i BlazBlue - wiadomość - 2017-06-10
Tytuł korzystać będzie z tej samej widowiskowej technologii 3D co Guilty Gear
  1. Oficjalna strona studia Arc System Works