Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPCPS4XONE
Okładka Marvel vs. Capcom Infinite (PC)

Marvel vs. Capcom Infinite

Czwarta pełnoprawna odsłona popularnego cyklu zręcznościowych bijatyk, w którym naprzeciwko sobie stają postacie znane z gier firmy Capcom oraz superbohaterowie z uniwersum komiksów Marvela. W grze Marvel vs.

Bijatyki | komiksy | superbohaterowie | multiplayer | na 2 osoby | crossover | 2.5D | Marvel Comics | podzielony/wspólny ekran | Xbox Play Anywhere | Xbox Game Pass

Okładka Marvel vs. Capcom Infinite (PC)

producent: Capcom

wydawca: Capcom

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

19wrz2017

PS4 XONE PC

Czwarta odsłona popularnego cyklu zręcznościowych bijatyk, w którym naprzeciwko sobie stają postacie znane z gier firmy Capcom (m.in. serii Street Fighter) oraz superbohaterowie z uniwersum komiksów Marvela, tacy jak Iron Man, Hulk czy Kapitan Ameryka. Marvel vs. Capcom Infinite na PC, PS4 i XONE pozwala graczom połączyć siły przeciwko drużynie przeciwników zarówno w trybie solowym, jak i w multiplayerze. Widowiskowe starcia rozgrywają się na trójwymiarowych arenach, po których poruszać się możemy w dwóch wymiarach.

Fabuła

Dwaj antagoniści obu uniwersów łączą się w jedną, potężną istotę zwaną Ultron Sigma i usiłują przejąć kontrolę nad zjednoczonymi światami Marvela i Capcomu. Bohaterowie obu wymiarów postanawiają wspólnie powstrzymać plany złoczyńcy. W tym celu muszą odnaleźć cztery Kamienie Nieskończoności (ang. Infinity Stones), po drodze stawiając czoła gangowi, na którego czele stoi Jedah Dohma.

Rozgrywka

Podobnie jak poprzednie odsłony serii, Marvel vs. Capcom Infinite na PC, PS4 i XONE to trójwymiarowa bijatyka, w której gracze zmagają się ze sobą w drużynowych pojedynkach dwóch na dwóch. Grając samodzielnie, użytkownik może w dowolnej chwili przełączać się pomiędzy swoimi postaciami – nawet w trakcie wykonywania ataku. W walkach biorą udział bohaterowie Marvela (m.in. Kapitan Ameryka, Doktor Strange, Ghost Rider, Hulk, Iron Man, Spider-Man, Thanos czy Thor) oraz postacie znane z gier firmy Capcom (np. Chris Redfield, Chun-Li, Dante, Frank West, Mega Man X, Nathan Spencer, Ryu i Zero). Walki rozgrywają się na trójwymiarowych poziomach będących połączeniem lokacji z obu światów (np. Valkanda jest połączeniem Wakandy i Val Habar).

Dodatkowym elementem rozgrywki są tzw. Kamienie Nieskończoności. Przed każdą walką gracz wybiera jeden z nich, aby zyskać specjalną moc w trakcie pojedynku (np. odrzucenie przeciwnika lub przyciągnięcie go do siebie). Po napełnieniu specjalnego wskaźnika można skorzystać z silniejszej mocy danego kamienia (np. czasowy bonus do zadawanych obrażeń lub unieruchomienie rywala).

Tryby gry

Marvel vs. Capcom Infinite na PC, PS4 i XONE oferuje kilkugodzinny tryb fabularny, a także kilka wariantów rozgrywki solowej: trening, misje i tryb arcade. Oczywiście dostępny jest też multiplayer, w którym gracze mogą spotykać się w drużynowych meczach towarzyskich lub rywalizować o pozycję w globalnym rankingu.

Kwestie techniczne

Marvel vs. Capcom Infinite na PC, PS4 i XONE napędzane jest przez silnik Unreal 4. Pojedynki rozgrywane są w trójwymiarowych środowiskach, choć możliwość poruszania się po nich jest ograniczona. Starciom towarzyszy mnóstwo widowiskowych efektów specjalnych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran    

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 94 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,2 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 144,90 PLN

Gry podobne do Marvel vs. Capcom Infinite

Klasyfikacja PEGI Marvel vs. Capcom Infinite

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Marvel vs. Capcom Infinite

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-4160 3.6 GHz
 • 6 GB RAM
 • karta grafiki 1.5 GB GeForce GTX 480 lub lepsza
 • 59 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5-4690K 3.5 GHz/AMD FX-9370 4.4 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960 lub lepsza
 • 59 GB HDD
 • Windows 7/8/8.1/10
Resident Evil 7 w rękach niemal 5 mln graczy. Monster Hunter World odnosi globalny sukces
Resident Evil 7 w rękach niemal 5 mln graczy. Monster Hunter World odnosi globalny sukces

wiadomość31 stycznia 2018

Resident Evil VII: Biohazard nabyło łącznie prawie 5 milionów graczy – ogłosiła firma Capcom. Ten dobry wynik z łatwością ma szansę przebić jednak najnowsza gra dewelopera, Monster Hunter World, która cieszy się popularnością na całym świecie. Gorzej radzi sobie bijatyka Marvel vs Capcom Infinite.

Marvel vs. Capcom Infinite debiutuje na konsolach i komputerach
Marvel vs. Capcom Infinite debiutuje na konsolach i komputerach

wiadomość19 września 2017

Fani bijatyk doczekali się premiery kolejnej udanej produkcji. Tym razem jest to Marvel vs. Capcom Infinite na konsole PlayStation 4 i Xbox One oraz komputery osobiste.

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (19-25 czerwca 2017 r.)
Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (19-25 czerwca 2017 r.)

wiadomość26 czerwca 2017

W minionym tygodniu na polskim rynku gier działo się sporo. Ruszyła kickstarterowa zbiórka na Gold Rush: The Game firmy PlayWay, do sprzedaży trafiło Get Even, zapowiedziano konwersję Warlocks vs Shadows na PlayStation 4, a Cenega została rodzimym wydawcą gier Marvel vs. Capcom Infinite oraz Car Mechanic Simulator 2018.

Marvel vs. Capcom Infinite - nowy zwiastun z E3 2017
Marvel vs. Capcom Infinite - nowy zwiastun z E3 2017

wiadomość13 czerwca 2017

Marvel vs. Capcom Infinite doczeka się dziś wersji demonstracyjnej - poinformowano na konferencji firmy Sony. Przy okazji opublikowano też nowy zwiastun produkcji.

Marvel vs. Capcom Infinite ukaże się 19 września
Marvel vs. Capcom Infinite ukaże się 19 września

wiadomość25 kwietnia 2017

Poznaliśmy termin premiery bijatyki Marvel vs. Capcom Infinite, a także trzy wersje gry, które znajdziemy w sklepach, oraz kolejnych bohaterów.

PS4
XONE
PC