Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 września 2017, 09:34

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Marvel vs. Capcom Infinite debiutuje na konsolach i komputerach

Fani bijatyk doczekali się premiery kolejnej udanej produkcji. Tym razem jest to Marvel vs. Capcom Infinite na konsole PlayStation 4 i Xbox One oraz komputery osobiste.

W tym roku ukazały się już dwie porządne bijatyki – Tekken 7 i Injustice 2 – ale to jeszcze nie koniec, ponieważ dziś na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz komputerach osobistych debiutuje kolejne wyczekiwane mordobicie, czyli Marvel vs. Capcom Infinite. W sieci pojawiły się już jego recenzje, ale zanim do nich przejdziemy pragniemy przypomnieć, że tytuł możecie przetestować samemu. Od jakiegoś czasu na sprzęcie Microsoftu i Sony jest dostępne demo – znajdziecie je tutaj. Niestety gracze komputerowi nie otrzymali próbnej wersji kodu, więc w tym przypadku lepiej poczytać recenzje i poczekać na opinie użytkowników.

Kto wygra, Ryu czy Thor? - Marvel vs. Capcom Infinite debiutuje na konsolach i komputerach - wiadomość - 2017-09-19
Kto wygra, Ryu czy Thor?
Marvel vs. Capcom Infinite w skrócie:
 1. bijatyka z postaciami z komiksów Marvela i gier Capcomu;
 2. tytuł debiutuje dziś na konsolach XOne i PS4 oraz PC-tach;
 3. gra zbiera dobre, ale nie rewelacyjne recenzje – średnia w serwisie Metacritic wynosi 77 punktów (wersja na PS4).

Marvel vs. Capcom Infinite zbiera pozytywne opinie, aczkolwiek gra z pewnością nie powala na kolana. Jedną z najniższych ocen wystawił dziennikarz serwisu GamesRadar+, który pochwalił system combosów czy ciekawą mechanikę związaną z Infinity Stones. Narzeka za to na wiele innych elementów – od słabych modeli postaci, przez niezbyt porywający wachlarz postaci, aż po wolniejsze starcia.

W niektórych zarzutach nie jest odosobniony, gdyż redaktor PlayStation LifeStyle również wspomina o niedoskonałym wyglądzie wojowników, ale też bardzo chwali sobie rozgrywkę, wspomniane Infinity Stones, opcje sieciowe czy kampanię fabularną. W podobnym tonie wypowiadają się przedstawiciele pozostałych mediów, dodając także do plusów przystępność gry – nawet całkowity laik może spróbować swoich sił i raczej się nie zniechęci.

Wychodzi na to, że największą bolączką Marvel vs. Capcom Infinite jest dobór postaci i ich wygląd. Kampania fabularna budzi pewne kontrowersje i nie wszystkim się podoba, ale ma swoje momenty. Natomiast rozgrywka, czyli to co najważniejsze, jest więcej niż w porządku. Wszystko to przekłada się na średnią ocen w serwisie Metacritic na poziomie 77 punktów w wersji na PlayStation 4.

Wybrane recenzje gry:

Wymagania sprzętowe

Jeżeli jesteście zdecydowani na zakup, to w przypadku miłośników grania na komputerach zachęcamy jeszcze do sprawdzenia wymagań sprzętowych produkcji:

Minimalne:

 1. Procesor: Intel Core i3-4160 3.60 GHz
 2. Karta grafiki: NVIDIA GeForce GTX 480, GTX 570, GTX 670 lub lepsza
 3. DirectX 11
 4. Pamięć: 6 GB RAM
 5. Twardy dysk: 59 GB dostępnej przestrzeni
 6. System operacyjny: 64-bitowy Windows 7

Zalecane:

 1. Procesor: Intel Core i5-4690K 3.50 GHz lub AMD FX-9370
 2. Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 960 lub AMD Radeon R7 370
 3. Pamięć: 8 GB RAM
 4. DirectX 11
 5. Twardy dysk: 59 GB dostępnej przestrzeni
 6. System operacyjny: 64-bitowy Windows 7, 8, 8.1, 10