Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 września 2017, 09:38

Sprzedaż Final Fantasy XV przekroczyła 6,5 mln egzemplarzy

Firma Square Enix poinformowała, że udało jej się sprzedać już ponad 6,5 mln egzemplarzy gry jRPG Final Fantasy XV. Nadchodząca wersja pecetowa bez wątpienia przyczyni się do dalszego zwiększenia tego wyniku.

Gra ukazała się w listopadzie zeszłego roku. - Sprzedaż Final Fantasy XV przekroczyła 6,5 mln egzemplarzy - wiadomość - 2017-09-20
Gra ukazała się w listopadzie zeszłego roku.
FINAL FANTASY XV W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Square Enix
  2. Wydawca: Square Enix
  3. Gatunek: jRPG
  4. Platformy: XONE, PS4, wkrótce PC
  5. Data premiery na konsolach: 29 listopada 2016 r.
  6. Data premiery na PC: początek 2018 r.

Firma Square Enix ma powody do zadowolenia. Wydawca właśnie pochwalił się, że sprzedaż Final Fantasy XV przekroczyła 6,5 mln egzemplarzy. Przypomnijmy, że na początku roku autorzy informowali, że produkcja znalazła 6 mln nabywców. Widać więc, że na projekt czekała masa graczy, którzy szybko zakupili swoje kopie, ale po opadnięciu początkowego szaleństwa produkcji i tak udało się znaleźć dodatkowych 500 tysięcy klientów.

Twórcy liczą, że to nie koniec sukcesów gry. W zeszłym miesiącu potwierdzili krążące od dawna plotki, oficjalnie zapowiadając konwersję Final Fantasy XV na pecety. Jej premiera zaplanowana została na początek przyszłego roku. Równolegle trwają również prace nad Final Fantasy XV: Pocket Edition, czyli mobilnym RPG, które zaoferuje ten sam scenariusz, co konsolowy pierwowzór, ale zaprezentuje go w lżejszej, komediowej stylistyce.

Sukces projektu wcale nie był przesądzony, gdyż miał on jeden z najbardziej burzliwych cykli produkcyjnych w historii. Zapowiedziano go jeszcze w 2006 roku jako Final Fantasy Versus XIII na konsolę PlayStation 3. Potem na wiele lat twórcy nabrali wody w usta i dopiero w 2013 roku ogłoszono, że produkcja ukaże się na PlayStation 4 i Xboksa One jako Final Fantasy XV.

Jakiś czas temu Hajime Tabata, reżyser gry, wyjawił, że najnowsza odsłona cyklu była dla marki ostatnią szansą. Wydawca przewidywał, że nie sprzeda się więcej niż 5 milionów egzemplarzy, co pogrążyłoby serię. Na szczęście produkcja okazała się wielkim sukcesem i koszty produkcji zwróciły się już pierwszego dnia sprzedaży.

  1. Oficjalna strona gry Final Fantasy XV
  2. Recenzja gry Final Fantasy XV – triumfalny powrót serii kultowych RPG-ów
  3. Final Fantasy XV – poradnik do gry
  4. Final Fantasy XV – kompendium wiedzy