Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 września 2017, 10:52

autor: Grzegorz "godrikus" Chmielewski

Final Fantasy IX już na PS4

Wersja Final Fantasy IX na PlayStation 4 została ujawniona na konferencji Sony przed targami Tokyo Game Show 2017. Gra jest już dostępna w PlayStation Store i względem oryginału otrzymała szereg usprawnień graficznych i mechanicznych oraz kilka opcji ułatwiających rozgrywkę.

Baśniowy styl Final Fantasy IX stanowił w swoim czasie powrót do korzeni serii. - Final Fantasy IX już na PS4 - wiadomość - 2017-09-19
Baśniowy styl Final Fantasy IX stanowił w swoim czasie powrót do korzeni serii.

Final Fantasy IX na PlayStation 4 zostało właśnie ogłoszone podczas konferencji Sony przed targami Tokyo Game Show. Warto dodać, że już kilka godzin wcześniej na stronie europejskiej organizacji przyznającej grom klasyfikacje wiekowe – PEGI – pojawił się wpis dotyczący tej gry. Konwersja Final Fantasy IX na PS4 to kolejna z odświeżonych wersji klasyków Square Enix - japoński deweloper najwyraźniej stara się umieścić wszystkie części swojej kultowej sagi na jak największej liczbie platform.

 Na kilka godzin przed ujawnieniem, gra została wprowadzona do bazy PEGI.
Na kilka godzin przed ujawnieniem, gra została wprowadzona do bazy PEGI.

Co więcej, nowe wydanie Final Fantasy IX jest już dostępne w PlayStation Store. Promocyjna cena obowiązująca do 27 września wynosi 89 złotych, natomiast dla członków PlayStation Plus 71,20 zł. Osoby, które zdecydują się na zakup otrzymają dodatkowo ekskluzywny motyw na PlayStation 4, stworzony przez projektanta Final Fantasy IX, a także dziewięć awatarów do profilu w PlayStation Network.

Final Fantasy IX na PS4 oferuje szereg nowości względem poprzednich wydań, w tym: przerywniki filmowe i modele postaci w wysokiej rozdzielczości, opcję automatycznego zapisu stanu zabawy, wsparcie dla trofeów, udostępniania rozgrywki, a także gry zdalnej na PlayStation Vita. Dodatkowo do gry zostało dodanych siedem trybów ułatwiających i przyspieszających jej przechodzenie. Pozwalają one między innymi uniknąć starć z przeciwnikami, automatycznie awansować całą drużynę na maksymalny poziom czy wypełnić portfele postaci nieskończoną ilością gili – waluty wykorzystywanej w grze.

Na targach został zaprezentowany zwiastun odświeżonej wersji gry, który możecie obejrzeć poniżej:

Wydane pierwotnie w 2000 roku na pierwsze PlayStation Final Fantasy IX było odważnym powrotem do korzeni serii – z baśniowym klimatem, księżniczkami, rycerzami i złowrogimi smokami – po kilku odsłonach w nieco bardziej surowym, futurystycznym klimacie. Fabuła gry koncentruje się na konflikcie nacji w świecie Gaia, a zadaniem gracza jest powstrzymać wojnę i uchronić świat przed zagładą. Lekki styl, świetna grafika i nostalgia sprawiły, że dziewiąta część sagi była jedną z najcieplej przyjętych ze strony krytyków (ze średnią ocen na portalu Metacritic na poziomie 94%), jak i samych graczy. Powstały wersje gry na iOS, Androida i komputery z systemem Windows. Produkcja została także wydana na PlayStation Portable, PS3 i PlayStation Vita jako klasyk z PS One.