Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 września 2017, 08:57

autor: Góral

Fortnite na PlayStation 4 umożliwia zabawę z posiadaczami Xboksa One [news zaktualizowany]

Oficjalnie Sony nie pozwala na rozgrywki międzyplatformowe pomiędzy posiadaczami konsol PlayStation 4 i Xbox One. Faktyczna sytuacja wygląda jednak nieco inaczej w Fortnite od studia Epic Games.

Aktualizacja

Studio Epic Games poinformowało, że faktycznie w ostatnich dniach osoby posiadające Fortnite w wersji na PlayStation 4 mogły grać z posiadaczami Xboksa One i na odwrót. Niestety złe wieści są takie, że był to błąd, który został już wyeliminowany.

Oryginalna wiadomość

Fortnite na PlayStation 4 umożliwia zabawę z posiadaczami Xboksa One - ilustracja #1

Jak zapewne doskonale wiecie, firma Sony nie pozwala na rozgrywki międzyplatformowe, a właściwie to międzykonsolowe, bo w niektórych tytułach posiadacze PlayStation 4 mogą bawić się z PC-towcami. Niemniej mutliplatformowe produkcje dostępne na Xboksie One i sprzęcie japońskiego koncernu są pozbawione takiej opcji. Tłumaczone jest to bezpieczeństwem dzieci w sieci. Można wierzyć w te wyjaśnienia albo i nie, ale faktem jest, że fani XOne i PS4 nie mogą ze sobą grać. Wydaje się jednak, że jeden z deweloperów postanowił się wyłamać i udostępnić taką możliwość. Chodzi o studio Epic Games i jego najnowszy tytuł Fortnite.

Jeden z użytkowników forum Reddit (dzięki, Eurogamer) podczas gry na PlayStation 4 zauważył dziwną ksywkę „Jesus Did That”. Na sprzęcie Sony nie można tworzyć nazw profili ze spacjami i okazało się, że taka osoba gra w Fortnite na Xboksie One (profil gracza jest ogólnodostępny – sprawdzicie go tutaj). To jednak nie jedyny przypadek, gdyż dzień później kolejny gracz odwiedzający Reddita pochwalił się zdjęciem z rozgrywki ze swoim synem – ojciec bawił się na PlayStation 4, a dziecko na Xboksie One.

Wygląda na to, że coś jest na rzeczy i albo do produkcji wkradł się błąd, albo studio Epic Games dało taką możliwość specjalnie bez zgody Sony, ewentualnie sam koncern w końcu zmienił zdanie. Jaka jest prawda, niestety nie wiemy, gdyż żadna z firm nie zabrała jeszcze głosu w tej sprawie.

Źródło: PRE_-CISION-_ na forum Reddit. - Fortnite na PlayStation 4 umożliwia zabawę z posiadaczami Xboksa One - wiadomość - 2017-09-19
Źródło: PRE_-CISION-_ na forum Reddit.
Źródło: PyroBlack76 na forum Reddit. - Fortnite na PlayStation 4 umożliwia zabawę z posiadaczami Xboksa One - wiadomość - 2017-09-19
Źródło: PyroBlack76 na forum Reddit.