Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 9 czerwca 2017, 13:35

autor: Adrian Werner

LEGO Quest & Collect trafi w tym roku na iOS i Androida

Firma NEXON udostępniła na Filipinach wczesną wersję testową mobilnej gry LEGO Quest & Collect, nad którą pracuje doskonale znane fanom marki studio Traveller’s Tales.

W grze będzie można odblokować ponad setkę postaci. - LEGO Quest & Collect  trafi w tym roku na iOS i Androida - wiadomość - 2017-06-09
W grze będzie można odblokować ponad setkę postaci.
LEGO QUEST & COLLECT W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Traveller’s Tales
  2. Wydawca: NEXON
  3. Gatunek: przygodowa gra akcji
  4. Platformy: iOS, AND
  5. Model biznesowy: free-to-play

Jedną ze specyficznych cech rynku mobilnego jest wypuszczanie bez ostrzeżenia wczesnych wersji produkcji w ramach tzw. soft-launchu. Najnowszym tego przykładem stała się przygodowa gra akcji LEGO Quest & Collect, której wersja testowa została udostępniona filipińskim graczom.

Projekt zmierza na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Na obu tych platformach gra wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami. Na razie nie wiemy, kiedy do zabawy dołączą gracze z reszty świata, ale ma to nastąpić w tym roku.

LEGO Quest & Collect ma być grą akcji wzbogaconą lekkimi elementami przygodowymi. Fabuła będzie obracała się wokół knowań złoczyńcy znanego jako Szalony Stwórca, który uwięził wielu mieszkańców Krainy Klocków. Naszym zadaniem będzie ich uwolnienie oraz obalenie tyrana.

Cała zabawa ma obracać się wokół kolekcjonowania figurek postaci, które wykorzystamy potem podczas misji. Autorzy nie ograniczą się do jednej linii klocków i bohaterów zaczerpną z całej oferty firmy. Będziemy więc bawili się herosami m.in. z LEGO City, LEGO Minifigures, LEGO Castle, LEGO Pirates oraz LEGO Ninjago.

Projekt powstaje w studiu Traveller’s Tales znanym z konsolowych odsłon marki i mechanika jest bardzo podobna do wcześniejszych produkcji zespołu. Podczas rozgrywki będziemy więc przebijali się przez pełne wrogów mapy, a okazjonalnie zmierzymy się także z prostymi zagadkami. W trakcie przygód pokierujemy kilkuosobowym oddziałem wojowników, z których każdy ma dysponować unikalnymi zdolnościami specjalnymi. Będziemy również zbierali tzw. cegiełki dusz, pozwalające odblokować kolejnych herosów. Pomiędzy wyprawami zajmiemy się rozbudową dioramy, pełniącej rolę bazy, gdzie stawianie budynków zapewni konkretne bonusy bohaterom.

Gra zaoferuje ponad setkę poziomów dla pojedynczego gracza. Dostępne będą również tryby alternatywne, takie jak codziennie zmieniający się loch czy wieża Szalonego Stwórcy, gdzie spróbujemy dotrzeć na jak najwyższe piętro. Ponadto pojawi się opcja PvP, w której zmierzą się dwie trzyosobowe grupy użytkowników.

  1. LEGO Quest & Collect w filipińskim App Store
  2. LEGO Quest & Collect w filipińskim Google Play