Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4
Okładka Guns of Icarus Alliance (PS4)
OkładkaGuns of Icarus Alliance (PS4)

Guns of Icarus Alliance

Zorientowana na kooperację gra akcji, osadzona w postapokaliptycznym, steampunkowym świecie. Gracze wcielają się w członków załogi sterowca bojowego i ściśle współpracując walczą o przetrwanie w powietrznych bataliach.

Akcji | FPP | TPP | steampunk | PvE | postapokalipsa | kooperacja | statki powietrzne

Guns of Icarus Alliance Premiera

31mar2017

PC

1maj2018

PS4

producent: Muse Games wydawca: Muse Games Strona oficjalna

Gry podobne do Guns of Icarus Alliance

Bow to Blood

Fringe Wars

Bow to Blood: Last Captain Standing

Guns of Icarus Alliance to kooperacyjna gra akcji, w której gracze wcielają się w załogantów steampunkowych sterowców bojowych. Pierwotnie tytuł ten miał być dodatkiem DLC do gry Guns of Icarus Online, mającym wzbogacić tę skoncentrowaną na PvP produkcję o elementy PvE, jednak na pewnym etapie produkcji twórcy podjęli decyzję o wypuszczeniu Alliance jako oddzielnego tytułu, oferującego zarówno nowe atrakcje, jak i starą zawartość wersji Online. Dla przykładu: zakup Guns of Icarus Alliance na platformie Steam owocuje uzyskaniem darmowego dostępu do Guns of Icarus Online.

Podobnie jak w przypadku poprzednich gier z serii, Guns of Icarus (znane też jako Flight of the Icarus) oraz Guns of Icarus Online, za kwestie deweloperskie i wydawnicze odpowiada zlokalizowane w Nowym Jorku studio Muse Games.

Fabuła

Akcja Guns of Icarus Alliance została osadzona w postapokaliptycznym świecie, zdewastowanym przez niekontrolowaną rewolucję przemysłową. Bezmyślny rozwój technologiczny doprowadził do stworzenia potężnych machin, które zamieniły niegdyś kwitnącą planetę w zatrutą skorupę toksycznych, niezdatnych do zamieszkania pustkowi.

Ludziom ledwo udało się przetrwać kataklizm, który sami spowodowali. Garstki ocalałych przetrwały w odizolowanych oazach, powoli tworząc nowe społeczeństwa oparte na różnych ideologiach. Z biegiem czasu niektóre z tych sanktuariów zdołały osiągnąć poziom rozwoju wystarczający na wystawienie flot sterowców, dzięki którym możliwy stał się handel z innymi osadami. Szybko jednak okazało się, że niedobór wszelkich towarów oraz drastyczne różnice poglądów bardziej niż pokojowej wymianie handlowej sprzyjają piractwu i konfliktom. Najpotężniejsze stronnictwa świata zaczęły więc organizować eskadry ciężko opancerzonych i dobrze uzbrojonych sterowców bojowych, przy pomocy których zamierzają walczyć o dominację.

O panowanie w przestworzach zniszczonego świata walczy kilka głównych frakcji: religijne społeczeństwo kastowe Fjord Baronies, Order of Chaladon zamieszkujące tropikalne wyspy o tej samej nazwie, Mercantile Guild – sojusz potężnych i bezwzględnych handlarzy, rozmiłowani w starożytnych artefaktach i zaawansowanej technologii obywatele Anglean Republic, Yesha Empire stawiające na porządek i praworządność oraz luźny związek pustynnych plemion Arashi League.

Mechanika

Wydana na platformę PC i PS4 gra Guns of Icarus Alliance to produkcja nastawiona na kooperację. Gracze łączą się w załogi i na pokładach sterowców bojowych wykonują różnego rodzaju podniebne misje, nakierowane na zwiększenie ogólnej potęgi swojej frakcji. Załoga każdego sterowca składa się z czterech osób, z których każda pełni rolę określoną przez jej klasę: Pilota, Strzelca albo Inżyniera.

Głównym zadaniem Pilota jest prowadzenie sterowca podczas bitwy. Zważywszy na to, że pole ostrzału stanowisk ogniowych nie jest zbyt wielkie, odpowiedni kurs, prędkość i wysokość mogą zadecydować o zwycięstwie lub przegranej. Do obowiązków Pilota należy również wybranie przed misją stosownego modelu sterowca oraz najodpowiedniejszego uzbrojenia. Strzelec jest specjalistą od pokładowych systemów uzbrojenia. Może on przenosić i ładować specjalne typy amunicji (np. pociski zapalające). Z kolei Inżynier jest odpowiedzialny za naprawę uszkodzonych mechanizmów sterowca oraz odbudowę zniszczonych komponentów. Może on również gasić pożary oraz tymczasowo polepszać skuteczność podsystemów (np. zwiększać ciąg silników lub wytrzymałość pancerza).

Gracze mogą swobodnie przemieszczać się po pokładzie sterowca, obserwując otoczenie z perspektywy pierwszej lub trzeciej osoby. Warto dodać, że gracz nie musi należeć do klasy Strzelca aby chwycić za spust najbliższego działa i posłać salwę pocisków w kierunku przeciwnika. Klasy zwiększają możliwości gracza w danej dziedzinie, ale nie ograniczają go do jednej funkcji. Inżynier może zabrać na misję jeden typ specjalnej amunicji i trzy różne narzędzia inżynieryjne, podczas gdy Strzelec może wziąć trzy rodzaje amunicji, ale tylko jeden egzemplarz narzędzia. Przytrzymanie klawisza Shift pozwala również na chwilową aktywację bonusów do statystyk, różnych w zależności od wybranej klasy: szybsze poruszanie się dla Inżyniera, sprawniejsza obsługa broni dla Strzelca oraz lepsza kontrola nad sterowcem dla Pilota.

Tryby rozgrywki

Produkcja oferuje możliwość zmierzenia się z innymi graczami w trybie PvP, jednak głównym filarem wersji Alliance jest zawartość PvE: zróżnicowane misje kooperacyjne oraz wojny pomiędzy frakcjami prowadzone na globalnej mapie świata.

Istnieją rozmaite rodzaje misji PvE: bitwy powietrzne, ataki na konwoje, szturmy na bazy, infiltracja i inne. Rezultaty podejmowanych zadań mają wpływ na zmagania pomiędzy frakcjami.

Gdy członkom frakcji uda się osiągnąć tak zwany Resource Goal (frakcja przejmie kontrolę nad źródłami pożądanych przez nią surowców), rozpoczyna się etap otwartej wojny. Deweloperzy dzielą frakcje na sojusze, a gracze zaczynają działać w kierunku określonych Celów Wojennych (War Goals). W momencie osiągnięcia przez jedno stronnictwo sukcesu, wojna i zarazem sezon kończą się, a sytuacja polityczna w świecie gry zostaje zmieniona. Rezultaty wojen i osiągnięcia graczy mają szansę trafić do tworzonej na bieżąco fabuły gry.

Kwestie techniczne

Guns of Icarus Alliance ukazało się na platformie PC i PS4 dzięki technologii silnika Unity.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Klasyfikacja PEGI Guns of Icarus Alliance

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Guns of Icarus Alliance Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 3 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce GT 240 lub lepsza
  • 10 GB HDD
  • Windows 7
PC
PS4