Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4
Okładka Guns of Icarus: Online (PC)
OkładkaGuns of Icarus: Online (PC)

Guns of Icarus: Online

Tytuł dedykowany zabawie wieloosobowej, w którym kontrolujemy silnie uzbrojone sterowce. Akcja toczy się w postapokaliptycznym uniwersum z silnymi elementami steampunku. Zabawa polega na toczeniu wielkich bitew powietrznych z innymi graczami.

Akcji | steampunk | postapokalipsa | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Guns of Icarus: Online Premiera

anulowana

PS4

29paź2012

PC

producent: Muse Games wydawca: Muse Games Strona oficjalna

Gry podobne do Guns of Icarus: Online

Star Trek: Armada II

Star Trek: Bridge Commander

AirBuccaneers HD

Nietypowa gra akcji osadzona w postapokaliptycznym świecie. Rozgrywka skupiona jest na powietrznych bataliach z udziałem dziesiątek maszyn sterowanych przez żywych graczy. Tytuł jest kontynuacją, a zarazem rozwinięciem gry Guns of Icarus z 2010 roku.

Akcja przenosi nas do niezwykłego świata Burren, który został kompletnie zniszczony przez Wielką Wojnę trwającą sto lat. Konflikt przyniósł apokalipsę dla mieszkańców krainy. Całe miasta legły w gruzach, upadło rolnictwo, a co za tym idzie zapanował ogromny głód. Wobec braku surowców i paliwa, powstał nowy sposób na pokonywanie dużych odległości pomiędzy rozsianymi ośrodkami ludzkimi. Przestrzeń powietrzna zapełniła się najróżniejszymi statkami latającymi na czele z ogromnymi zeppelinami.

Tytuł zapewnia dwa tryby rozgrywki. Pierwszy polega na bezpośredniej rywalizacji pomiędzy graczami z użyciem rożnych machin latających, drugi zaś na wspólnej walce i eksploracji świata Burren z kompanami na jednym statku (kooperacja).

Do wyboru mamy cztery, skrajnie różne od siebie klasy postaci. Kapitan jest tą podstawową. To on kupuje statek i dobiera załogę, zapewnia też szereg bonusów dla innych graczy. Z kolei Pilot steruje okrętem zmagając się z niestabilną pogodą oraz manewrując pomiędzy samolotami wroga. Inżynier naprawia uszkodzone elementy naszej maszyny, a także modyfikuje jej podzespoły poprawiając w ten sposób jej osiągi. Natomiast Strzelec, jak sama nazwa wskazuje, specjalizuje się w obsługiwaniu broni pokładowej. To na nim spoczywa główny obowiązek obrony statku, jego załogi i towaru.

W trybie kooperacji gra oferuje także wątek ekonomiczny. Przemierzając przestworza możemy wylądować w każdym mieście celem zasięgnięcia nowych wiadomości, zebrania załogi czy pohandlowania. Co ciekawe, każde działanie w danej aglomeracji wpływa na naszą reputację. Jeżeli jest ona niska, tracimy na wiarygodności u handlarzy, a tym samym mamy utrudniony dostęp do cenniejszych dóbr.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 69 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Guns of Icarus: Online: Odpowiednia dla każdego wieku.

Guns of Icarus: Online Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7900 GTX lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
  • łącze internetowe
PC
PS4