Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 marca 2013, 17:22

autor: Sarge

Wieści ze świata (Puppeteer, Guild Wars 2, Guns of Icarus: Online) 27/3/13

Dziś piszemy m.in. o datach premier gier Puppeteer oraz Guacamelee, wydaniu aktualizacji Flame and Frost: The Razing do Guild Wars 2, a także kickstarterowej akcji dotyczącej dodatku do Guns of Icarus: Online. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Dungeon Defenders

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Dungeon Defenders. Dzieło studia Trendy Entertainment możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Produkcja kosztuje 2,99 euro (ok. 13 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Guacamelee

Zespół DrinkBox Studios ogłosił, że gra Guacamelee zadebiutuje 10 kwietnia w europejskiej wersji usługi PlayStation Network. Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych będą musieli zapłacić za nią 14,99 dolarów. Na polskim PlayStation Network powinno to się przełożyć na ok. 47 złotych. Gra była przygotowywana w wersjach na PlayStation 3 oraz PlayStation Vita i wspiera opcję Cross-Buy. Oznacza to, że kupując edycję na jedną platformę sprzętową, automatycznie otrzymujemy dostęp do drugiej.

Guild Wars 2

Studio ArenaNet wypuściło aktualizację Flame and Frost: The Razing do gry Guild Wars 2. Przy okazji poznaliśmy kilka szczegółów na jej temat. Aktualizacja wprowadziła m.in. poprawiony system WvW, nowe misje gildii oraz kolejne cele do zlikwidowania (Bounty Hunt Targets).

Facebook

Na imprezie Game Developers Conference ujawniono, że deweloperzy w 2012 roku odnotowali łącznie ok. 2,8 miliarda dolarów przychodu za sprawą gier dostępnych na Facebooku. Ponad 100 zespołów deweloperskich przekroczyło w tym czasie barierę miliona dolarów.

Puppeteer

Firma Sony Computer Entertainment ogłosiła, że gra Puppeteer zadebiutuje 10 września na PlayStation 3. Tytuł będzie dostępny zarówno w cyfrowej dystrybucji, jak i w tradycyjnych sklepach. Jest to dość oryginalna platformówka, przenosząca graczy na scenę teatru lalkowego.

Sniper: Ghost Warrior 2

Polskie studio CI Games wypuściło kolejną aktualizację do gry Sniper: Ghost Warrior 2. Jedną z najważniejszych nowości jest wprowadzenie trybu Hardcore do rozgrywek sieciowych. W tej opcji zabawy gracze nie otrzymują informacji na temat tego, skąd strzela do nich przeciwnik. Wyeliminowano też jakiekolwiek asysty przy strzelaniu ze snajperki. Pełna lista zmian znajduje się pod tym adresem.

Final Fantasy X HD / Final Fantasy X-2 HD

Japoński magazyn Famitsu poinformował, że prace nad odświeżonymi wersjami gier Final Fantasy X oraz Final Fantasy X-2 zostały jak dotąd ukończone w 70%. Twórcom udało się m.in. podnieść rozdzielczość renderowanych filmów przerywnikowych, co nie w każdej reedycji HD jest takie oczywiste. Obie produkcje w wersji HD zadebiutują jeszcze w tym roku.

Guns of Icarus: Adventure Mode

Studio Muse Games rozpoczęło zbiórkę pieniędzy w serwisie Kickstarter na stworzenie rozszerzenia Guns of Icarus: Adventure Mode do gry Guns of Icarus: Online. Dodatek odmieni ten tytuł w coś na kształt produkcji MMO z trybem PvE. Otrzymamy więc duży świat z zadaniami do wykonania i możliwością zwiedzania go z innymi graczami. Na sfinalizowanie tego projektu twórcy potrzebują 100 tysięcy dolarów. Do tej pory udało się zebrać ponad 27 tysięcy dolarów, a do końca akcji pozostały 54 dni.

Thief

Nicolas Cantin ze studia Eidos Montreal zapewnił na oficjalnej stronie internetowej, że najnowsza odsłona serii Thief będzie miała sporo do zaoferowania także hardkorowym fanom cyklu. Twórca użył stwierdzenia, że gracze sami zdecydują, czy będą korzystać z tzw. systemu skupienia, ułatwiającego nieco rozgrywkę i wzbudzającego pewne kontrowersje. Pozostaje tylko pytanie, czy deweloper zdecyduje się na wprowadzenie oddzielnego trybu dla najbardziej wymagających graczy – tego Cantin już nie potwierdził.

Might & Magic: Raiders

Firma Ubisoft ogłosiła, że prace nad grą Might & Magic: Raiders zostały anulowane. Niestety, nie podano konkretnych powodów zrezygnowania z tego projektu. Wydawca zachęca jedynie do sprawdzenia innych przedstawicieli cyklu Might & Magic.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: