Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360
Okładka Haunt (X360)
OkładkaHaunt (X360)

Haunt X360

Zręcznościowa gra przeznaczona na sensor Kinect, w której zwiedzamy nawiedzony dom, wykonując różne zadania i unikając pułapek. Tytuł wyróżnia poważniejszy niż w przypadku konkurencji klimat, choć o prawdziwym straszeniu raczej nie ma mowy.

Zręcznościowe | duchy | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Haunt Premiera X360

18stycznia2012

producent: NaNaOn-Sha wydawca: Xbox Game Studios / Microsoft Studios

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Haunt to zręcznościowa gra autorstwa studiów NanaOn-Sha i Zoe Mode. Pierwsza z wymienionych ekip ma na swoim koncie kultową grę rytmiczną PaRappa the Rapper, a także Vib-Ribbon czy UmJammer Lammy. Produkcja dostępna jedynie w usłudze Xbox Live. Do działania niezbędny jest sensor Kinect.

Wcielamy się w anonimową osobę, która trafiła do posiadłości niejakiego Benjy’ego. Na miejscu okazuje się, że rezydencja jest nawiedzona przez duchy, więc musimy się z niej czym prędzej wydostać, by ocalić własną skórę. Nie będzie to jednak łatwe zadanie, gdyż po drodze napotkamy wiele zagadek i będziemy prześladowani przez przeciwników.

Sterowanie w grze w całości opiera się na kontrolowaniu postaci ruchami całego ciała. Zadania do wykonania nie są trudne i, jak w większości gier na Kinecta, wymagają kucania, skakania i ruszania nogami w celu symulowania biegu, lub chodu. Oczywiście to nie wszystko, co oferuje Haunt. Twórcy gry zatroszczyli się także o rzeczy typu: zasłanianie oczu przed oślepiającym światłem, przechylanie się na boki, by unikać ataków potworów i inne.

Z szeregu mało poważnych gier przeznaczonych na sensor Kinect, Haunt stara się wyróżnić nieco poważniejszym klimatem, zahaczającym o horror. Deweloper jednak nie stworzył pełnoprawnego straszydła, tylko ubarwił wesołą produkcję w wyskakujące zza rogu duchy.

Oprawa graficzna gry Haunt nie wyróżnia się niczym szczególnym spośród innych produkcji tego typu. Całość została zrealizowana w trójwymiarowym środowisku, jednak nie wykorzystuje w pełni możliwości oferowanych przez konsolę Xbox 360. Postacie i przeciwnicy wyprane są ze szczegółów, a otoczenie cechują średniej jakości tekstury i korytarzowy design.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Haunt: Odpowiednia dla każdego wieku.

Haunt Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Kinect