Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 marca 2013, 21:40

autor: Ender

The Phantom Pain to Metal Gear Solid 5 – Hideo Kojima potwierdza przypuszczenia fanów

Hideo Kojima ogłosił, że tajemnicza gra The Phantom Pain, którą miało tworzyć bliżej nieznane nikomu studio Moby Dick, jest w rzeczywistości piątą odsłoną serii Metal Gear Solid i równocześnie zapowiedzianym już Metal Gear Solid: Ground Zeroes. Bohaterem tytułu jest dobrze znany fanom serii Snake. Producenci pokazali nowy trailer oraz fragment rozgrywki.

Zaraz po debiucie pierwszego trailera The Phantom Pain, spora część fanów Metal Gear Solid była przekonana, że chodzi o kolejną część serii - The Phantom Pain to Metal Gear Solid 5 – Hideo Kojima potwierdza przypuszczenia fanów - wiadomość - 2013-03-27
Zaraz po debiucie pierwszego trailera The Phantom Pain, spora część fanów Metal Gear Solid była przekonana, że chodzi o kolejną część serii

Na panelu dyskusyjnym studia Kojima Productions, który zorganizowany został w trakcie konferencji GDC w San Francisco, Hideo Kojima potwierdził oficjalnie to co wielu fanów wiedziało już od dawna, zapowiedziany pod koniec ubiegłego roku The Phatnom Pain to w rzeczywistości piąta odsłona serii Metal Gear Solid. Równocześnie poinformował, że Metal Gear Solid: Ground Zeroes (wiemy o jego istnieniu już od jakiegoś czasu) i właśnie ujawniona piąta odsłona cyklu to jedna i ta sama gra – Metal Gear Solid V: The Phantom Pain.

Rozpoczynając prezentację tytułu, Kojima wyszedł na scenę z obandażowaną głową, upodabniając się do Joakima Mogrena – domniemanego szefa fikcyjnego szwedzkiego studia Moby Dick, które miało odpowiadać za stworzenie The Phantom Pain. Japoński producent już od dawna znany jest z wprowadzania w życie dość ekscentrycznych żartów i zabawy kosztem swoich fanów. Najlepszym dowodem na specyficzne poczucie humoru Japończyka było zmyślenie historii ze skandynawskim producentem. Po krótkim wstępie i ogłoszeniu rewelacji dotyczących Metal Gear Solid V, twórcy pokazali jego prawie sześciominutowy trailer, wzbogacony muzyką zespołu Garbage. Film zawiera wiele enigmatycznych elementów i obrazów, które miesza z fragmentami pochodzącymi z pierwszych zwiastunów The Phantom Pain i Ground Zeroes. Na pewno zainteresują one weteranów cyklu, którzy mogą spróbować odgadnąć kogo widzimy na ekranie i spróbować odczytać wskazówki dotyczące fabuły czy miejsca i czasu akcji, jakie autorzy zostawili np. na samym końcu klipu.

Wiemy na pewno, że bohaterem tytułu jest Snake. Obudził się on po 9 latach śpiączki spowodowanej poważnym urazem i odniesionymi ranami, w tym stratą lewej ręki. Szpital w którym przebywał zostaje zaatakowany i bohater musi ratować się ucieczką. Pomaga mu w tym inny pacjent z zasłoniętą twarzą, przedstawiający się jako Ishmael. W trakcie trailera widzimy też retrospekcje sprzed lat, pokazujące jak doszło do wypadku, na skutek którego Snake znalazł się w niefortunnej sytuacji. Będą one przedstawione w grze w formie prologu (Ground Zeroes).

Po prezentacji trailera, Kojima pokazał krótkie demo produkcji, które uruchomione zostało na komputerze PC. Trzymając pada w ręku, autor gry przeprowadził Snake'a przez szpitalne korytarze. Początkowo nie może on stanąć o własnych siłach i z trudnością czołga się po podłodze, wkrótce odzyskuje jednak siły i przy pomocy Ishmaela udaje mu się dotrzeć do windy.

Deweloperzy potwierdzili równocześnie, to co mówili już w trakcie zapowiedzi Grorund Zeroes. Metal Gear Solid V będzie działała w oparciu o silnik FOX Engine i zawierała otwarty świat. Platformy docelowe gry to według Konami i oficjalnej informacji prasowej – PlayStation 3 oraz Xbox 360. Tytuł został uruchomiony na komputerze PC, a więc taka wersja też nie jest wykluczona, o czym zresztą już informowaliśmy.