Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lutego 2013, 14:44

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Metal Gear Solid: Ground Zeroes na PC i konsolach nowej generacji?

Czyżby najnowsza odsłona serii Metal Gear Solid, stworzona przez studio Kojima Productions, miała pojawić się na PC i konsolach nowej generacji? W oficjalnym ogłoszeniu, deweloper poszukuje doświadczonych osób do pracy nad takim projektem. Nie wykluczone, że chodzi o grę Metal Gear Solid: Ground Zeroes lub o tajemniczy Phatnom Pain, mający być piątą odsłoną popularnego cyklu.

Do zobaczenia na PC?

Czyżby gra Metal Gear Solid: Ground Zeroes miała trafić na komputery PC oraz konsole nowej generacji? W oficjalnej ofercie pracy, z jaką studio Kojima Productions wybiera się, między innymi, na konferencję GDC, możemy przeczytać, że deweloper poszukuje uzdolnionych programistów, artystów i inżynierów, którzy będą pracować nad „najnowszą odsłoną Metal Gear Solid, przeznaczoną na high-endowe konsole oraz komputery PC”. Firma wymienia konkretnie zadania oraz obowiązki jakie będą musieli wykonywać nowi pracownicy w jej tokijskiej siedzibie, a także stawia szereg wymagań, między innymi, znajomość języka japońskiego i angielskiego oraz doświadczenie w modelowaniu 3D.

Obecność gry na konsolach nowej generacji pozwoliłaby twórcom rozwinąć skrzydła tworzonego przez nich silnika FOX Engine. Z kolei, premiera nowej części kultowej serii Hideo Kojimy na PC byłaby z pewnością spełnieniem marzeń rzeszy graczy. Bez względu na rozwój dalszych wypadków, wygląda na to, że autorzy z Kojima Productions docenili wreszcie potencjał platformy i szykują się do jej podboju. Wypada więc czekać na jakiekolwiek dalsze informacje dotyczące tytułu, które pojawią się zapewne dopiero po zapowiedzi nowych systemów Sony i Microsoftu.

Oczywiście nadal pozostają wątpliwości czy oferta pracy dotyczy rzeczywiście Ground Zeroes czy też innego projektu osadzonego w uniwersum. Nie jest nim raczej przygotowywana w Kalifornii sieciowa wersja Metal Gear Solid, ale może chodzić o pokazany pod koniec ubiegłego roku tajemniczy Phantom Pain, który jak powszechnie się uważa jest w kodową nazwą piątej części serii.