Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 grudnia 2012, 10:13

autor: Adrian Werner

Ujawnione właśnie Phantom Pain to prawdopodobnie Metal Gear Solid V

Podczas imprezy Spike VGA wyświetlono zwiastun gry Phantom Pain. Wiele wskazuje na to, że w rzeczywistości jest to kolejna odsłona cyklu Metal Gear Solid.

Video Game Awards 2012 - Trailer rozpoczyna się od 10:40

Na tegorocznej imprezie Spike VGA pokazywano głównie zwiastuny dobrze znanych produkcji. Nie zabrakło jednak również zapowiedzi nowych gier. Jedną z nich było Phantom Pain. Na razie oficjalne informacje na temat tego projektu są bardzo skromne. Zajmuje się nim szwedzkie studio Moby Dick i szykowane są wersje na PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Wiele jednak wskazuje na to, że w rzeczywistości mamy do czynienia z nową odsłoną cyklu Metal Gear Solid.

Wypuszczony zwiastun (zaczynający się od 10:40 na powyższym materiale) pokazuje klimaty bardzo zbliżone do wspomnianej serii. Ponadto, do dzisiaj nikt nigdy nie słyszał o studiu Moby Dick. Na stronie zespołu można przeczytać, że jego założycielem jest Joakim Mogren. Słowo Joakim to anagram nazwiska Kojima. Twórca ten uwielbia tego typu zabawy z fanami. Ponadto, na imprezie firmy Konami zorganizowanej po Spike VGA w sekcji VIP-ów przechadzali się ludzie z koszulkami Phantom Pain i Moby Dick. Co więcej, fani doszukali się w logo gry kształtów nazwy Metal Gear Solid.

Jedna z wielu wyłapanych przez fanów wskazówek. - Ujawnione właśnie Phantom Pain to prawdopodobnie Metal Gear Solid V - wiadomość - 2012-12-08
Jedna z wielu wyłapanych przez fanów wskazówek.

Wszystko to powoduje, że całkiem prawdopodobna wydaje się teoria, że cała zapowiedź gry jest po prostu bardzo pomysłowym rozpoczęciem przygotowań do ujawnienia nowej odsłony Metal Gear Solid. Oczywiście, do czasu oficjalnego potwierdzenia za strony Konami powyższe informacje są jedynie spekulacjami, niezależnie od tego jak bardzo prawdopodobne są prezentowane przez nie teorie.

Warto zauważyć, że obecnie marka jest wyjątkowo dynamicznie rozwijana przez firmę Konami. W produkcji znajduje się Metal Gear Rising: Revengeance studia PlatinumGames, które postawi na czystą, niczym nieskrępowaną rozwałkę. Bardziej tradycyjne, bo skradankowe, podejście zaoferuje inna nadchodząca odsłona serii, czyli Metal Gear Solid: Ground Zeroes. Gra ma jednocześnie stanowić spory ewolucyjny skok dla całego cyklu. Zapowiadane są poziomy o otwartej strukturze i sandboksowe podejście do rozgrywki. Ponadto, japońskie studio GREE pracuje nad przeznaczoną na urządzenia mobilne strategią Metal Gear Solid: Social Ops.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.