Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PCPS3
Okładka Metal Gear Rising: Revengeance (PC)
OkładkaMetal Gear Rising: Revengeance (PC)

Metal Gear Rising: Revengeance

Trzecioosobowa gra akcji, stanowiąca spin-off popularnej serii skradanek Metal Gear Solid, wykreowanej przez Hideo Kojimę. W grze wcielamy się w postać Raidena, bohatera znanego m.in. z drugiej odsłony cyklu.

Akcji | TPP | science fiction | hack'and'slash

Metal Gear Rising: Revengeance Premiera

19lut2013

X360 PS3

9sty2014

PC

producent: PlatinumGames wydawca: Konami Strona oficjalna

Gry podobne do Metal Gear Rising: Revengeance

Yaiba: Ninja Gaiden Z

Killer is Dead: Nightmare Edition

Warriors Orochi

Hideo Kojima w spin-offie swojej flagowej serii postanowił po raz kolejny skupić się na postaci Raidena. Bohater ten był już głównym bohaterem Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty, jednak wówczas sterowaliśmy rekrutem, który dopiero uczył się swojego fachu, a nie maszyną do zabijania, jaką postać ta ukazana została w MGS4: Guns of the Patriots.

Ponieważ gra nie jest częścią kanonu skradanki Metal Gear Solid, a spin-offem z gatunku hack'n'slash, jej tytuł zmieniono na Metal Gear Rising. Sam Kojima jest tu zresztą jedynie producentem wykonawczym, zajmującym się głównie opowieścią oraz kreacją postaci.

Metal Gear Rising: Revengeance rozgrywa się dziewięć lat po zakończeniu Guns of the Patriots i przedstawia historię Raidena walczącego z cyborgami i robotami Desperado Enforcement LLC w bliżej nieokreślonym państwie afrykańskim, wyniszczonym niedawno zakończoną wojna domową. Gra odchodzi jednak od schematów właściwych głównemu trzonowi serii i oferuje przede wszystkim szybką i dynamiczną akcję, typową dla produkcji studia Platinum Games.

Twórcy, pamiętając o korzeniach serii, umożliwiają miłośnikom poprzednich części atakowanie oponentów z ukrycia, choć to przeciwnicy zazwyczaj chowają się przed nami, a nie odwrotnie. Naelektryzowana katana Raidena sieje spustoszenie w szeregach wrogów, a przygotowana przez autorów technologia umożliwia na przedstawienie odcinania kończyn i szlachtowanie w dosyć brutalny, ale i widowiskowy sposób. Zaimplementowano tu również tryb Blade Mode, dzięki któremu czas spowalnia, a gracz może obrać strategiczne punkty cięcia japońskim mieczem, szatkując nie tylko przeciwników, ale także i niektóre elementy otoczenia.

Ostatnia modyfikacja 12 grudnia 2011

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 9 / 10 na podstawie 2559 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,3 / 10 na podstawie 1135 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Metal Gear Rising: Revengeance

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Metal Gear Rising: Revengeance Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core i7 3 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (Geforce GTX 650 lub lepsza)
  • 25 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista/7/8
X360
PS3
PC