Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 grudnia 2013, 09:18

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Metal Gear Rising: Revengeance trafi na PC 9 stycznia. Znamy nieoficjalne wymagania sprzętowe gry

Według danych sklepu Amazon, Metal Gear Rising: Revengeance ukaże się na PC 9 stycznia 2014 roku. Wersja na komputery osobiste będzie zawierała wszystkie wydane do tej pory DLC. Amazon ujawnił również wymagania sprzętowe gry.

Za trzy tygodnie Raiden zacznie hulać na blaszakach

Metal Gear Rising: Revengeance w skrócie
 1. Producent: PlatinumGames
 2. Wydawca: Konami
 3. Gatunek: gra akcji (slasher TPP)
 4. Data premiery: 19 lutego 2013 roku (PS3, X360), 9 stycznia 2014 roku (PC)

Sklep Amazon podaje, że pecetowa edycja Metal Gear Rising: Revengeance zadebiutuje 9 stycznia 2014 roku. Co prawda nie jest to informacja oficjalna, ale wydaje się dosć wiarygodna, szczególnie że pod koniec zeszłego tygodnia twórcy zapewniali, iż tytuł ukaże się lada dzień.

Komputerowa wersja Metal Gear Rising: Revengeance ma zawierać wszystkie trzy dodatki DLC: Blade Wolf, Jetstream oraz VR Missions. Pozwalają one wcielić się w nowe postaci i rozegrać misje wykraczające poza standardowy wątek fabularny. Dodatkowo pecetowi gracze otrzymają zestaw skórek dla Raidena. Inną różnicą w stosunku do wydań konsolowych będzie możliwość powtórnego rozegrania walk z bossami, bez konieczności przechodzenia całego poziomu.

Amerykańscy klienci sklepu Amazon mogą już zamawiać Metal Gear Rising: Revengeance w przedpremierze w cenie 20 dolarów. Chodzi tu o cyfrową wersję Steam, bo właśnie na tę platformę trafi gra. Oprócz tych szczegółów, Amazon podał minimalne i zalecane wymagania sprzętowe produkcji.

Minimalne wymagania sprzętowe

 1. Procesor: Core i5 2400
 2. Karta grafiki: Geforce GTS 450
 3. Pamięć: 2 GB RAM
 4. Dysk twardy: 25 GB
 5. System operacyjny: Windows XP / Vista / 7 / 8

Rekomendowane wymagania sprzętowe

 1. Procesor: Core i7 3770
 2. Karta grafiki: Geforce GTX 650
 3. Pamięć: 4 GB RAM
 4. Dysk twardy: 25 GB
 5. System operacyjny: Windows XP / Vista / 7 / 8

Metal Gear Rising: Revengeance jest grą akcji osadzoną w uniwersum Metal Gear. Od rdzennych gier z flagowego cyklu firmy Konami odróżnia ją gatunek – Revengeance zdecydowanie nie jest skradanką, a tętniącym akcją slasherem. Gracz wciela się w postać Raidena, znanego fanom serii z Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty. Dziewięć lat po wydarzeniach z Guns of the Patriots, Raiden nie jest już nieopierzonym rekrutem. Wyposażony w zabójczą elektryczną katanę, sieje postrach wśród wrogów i w widowiskowy sposób szlachtuje napotkanych przeciwników. Metal Gear Rising: Revengeance po raz pierwszy ukazał się w 19 lutego 2013 roku na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360.

 1. Oficjalna strona gry Metal Gear Rising: Revengeance