Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 grudnia 2013, 09:26

autor: Draug

Seria Assassin’s Creed w przyszłym roku prawdopodobnie wzbogaci się o dwie gry

Wiele wskazuje na to, że w 2014 roku seria Assassin’s Creed doczeka się dwóch różnych odsłon – Liberation HD na konsole starej generacji oraz innej, niezapowiedzianej jeszcze gry wyłącznie na next-geny. Źródłem takiego przypuszczenia jest serwis Examiner.com.

Wielu z nas cieszy się jeszcze towarzystwem przybyłego jesienią Edwarda Kenwaya… - Seria Assassin’s Creed w przyszłym roku prawdopodobnie wzbogaci się o dwie gry – po jednej na każdą generację konsol - wiadomość - 2013-12-19
Wielu z nas cieszy się jeszcze towarzystwem przybyłego jesienią Edwarda Kenwaya…
Najnowsze odsłony serii Assassin’s Creed:
  • Assassin’s Creed III – październik/listopad 2012 – PC, X360, PS3, Wii U
  • Assassin’s Creed IV: Black Flag – październik/listopad 2013 – PC, X360, PS3, Wii U, XOne, PS4
  • Assassin’s Creed: Liberation HD – styczeń 2014 – PC, X360, PS3

Jak nietrudno było zauważyć w ciągu ostatnich miesięcy, firma Ubisoft przyspieszyła z rozwojem serii Assassin’s Creed, planując wydanie Liberation HD w mniej niż pół roku po premierze czwartej części, Black Flag. Wobec powyższego zapewne niejedna osoba zastanawiała się, czy francuski koncern zamierza wypuścić dwie odsłony cyklu w nadchodzącym roku. Z informacji, którymi podzielił się serwis Examiner.com, wynika, że tak – i że drugi, niezapowiedziany jeszcze tytuł otrzymają wyłącznie posiadacze konsol nowej generacji.

Rewelacje te, niepotwierdzone przez Ubisoft, pochodzą z różnych anonimowych źródeł, które mają być jakoby bliskie wspomnianej firmy. Potwierdzenia tych wieści można doszukiwać się także w słowach Momchila Valentinova Gindynaova, producenta z Ubisoft Sofia, który, zapytany o prawdopodobieństwo wydania dwóch różnych Assassin’s Creedów w ciągu jednego roku, odpowiedział, że „bez wątpienia jest taka możliwość”. Wspomniany deweloper wyraził też opinię, że wydanie Liberation HD krótko po Black Flag nie odbije się na sprzedaży poszczególnych części serii, gdyż obie gry „nie stanowią dla siebie konkurencji, jako że oferują odmienne doznania”.

…a już na początku przyszłego roku posiadacze „dużych” platform będą mogli poznać Aveline de Gandpré. - Seria Assassin’s Creed w przyszłym roku prawdopodobnie wzbogaci się o dwie gry – po jednej na każdą generację konsol - wiadomość - 2013-12-19
…a już na początku przyszłego roku posiadacze „dużych” platform będą mogli poznać Aveline de Gandpré.

W zasadzie trudno uwierzyć, by Ubisoft, wydający kolejne odsłony serii rokrocznie od 2009 roku, miał zrezygnować z umieszczenia jakiejkolwiek pozycji w planie wydawniczym na następną jesień, toteż informacje dostarczone przez Examiner.com wydają się jak najbardziej prawdopodobne. Zwłaszcza że wspomniane wcześniej Liberation HD, stanowiące port gry Assassin’s Creed: Liberation wydanej wcześniej na PlayStation Vita, zostało zapowiedziane wyłącznie na pecety i konsole starej generacji (Xbox 360, PlayStation 3).

Wątpliwości rodzi przede wszystkim kwestia docelowych platform sprzętowych owej drugiej, niezapowiedzianej jeszcze produkcji. To, że ukaże się ona na konsole nowej generacji – Xboksa One i PlayStation 4 – jest właściwie z góry przesądzone, jednak posiadacze starszych urządzeń z tych rodzin mogą poczuć niepokój. Niepewna jest również sytuacja pecetowców, a także użytkowników Wii U – tym bardziej, że sprzęt firmy Nintendo został pominięty w planach dotyczących Liberation HD, a nie jest on jednoznacznie klasyfikowany jako konsola nowej generacji.

Na koniec warto wspomnieć, że owe anonimowe źródła serwisu Examiner.com potwierdziły też ogólnikowo, jakoby seria przechodziła mniej lub bardziej gruntowne przeróbki, mające pozbawić kolejne gry bolączek, na które gracze skarżą się już od dawna (z łatwymi walkami na czele).