Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3X360
Okładka Assassin's Creed: Liberation HD (PC)

Assassin's Creed: Liberation HD

Konwersja przebojowej gry akcji Assassin's Creed: Liberation, wydanej pierwotnie w wersji na konsolę PlayStation Vita.

Akcji | TPP | science fiction | skradanki | sandbox | multiplayer | reedycje/remastery/remaki | kooperacja | historyczne | XVIII wiek

Okładka Assassin's Creed: Liberation HD (PC)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Ubisoft GmbH

Strona oficjalna

data premiery gry:

14sty2014

X360 PS3

15sty2014

PC

Assassin’s Creed: Liberation HD to ponowne wydanie gry Assassin’s Creed III: Liberation, stworzonej pierwotnie z myślą o konsoli przenośnej PlayStation Vita. Oryginalna produkcja była spin-offem niezwykle popularnej serii gier akcji studia Ubisoft, opowiadającej o odwiecznym konflikcie bractwa Asasynów z Zakonem Templariuszy. Wersja na PC i konsole stacjonarne, oprócz lepszej grafiki, zawiera szereg poprawek w warstwie rozgrywki.

Fabuła Assassin’s Creed: Liberation HD pokrywa się z tym, co oferował pierwowzór na konsolę PS Vita. Gracz wciela się w Aveline de Gandpré, ciemnoskórą mieszkankę Nowego Orleanu, która postanawia walczyć o wolność i sprawiedliwość w szeregach Asasynów. W przeciwieństwie do poprzednich bohaterów cyklu, Aveline nie jest w żaden sposób powiązana z Desmondem Milesem. Fabuła rozgrywa się na przestrzeni lat 1765-1780, w przełomowym okresie dla Ameryki Północnej. Bohaterka większość czasu spędza w Nowym Orleanie i okolicznych terenach stanu Luizjana. W trakcie swoich przygód spotyka także Connora Kenwaya – protagonistę Assassin’s Creed III.

Tradycyjnie, sednem gry jest swobodna eksploracja otwartych przestrzeni, możliwość wspinania się na wszelakie budynki oraz wykonywanie misji. Zlecenia polegają zazwyczaj na dokonywaniu zabójstw, śledzeniu, kradzieży itp. Aveline doskonale radzi sobie w walce z kilkoma przeciwnikami na raz, zręcznie posługując się różnymi rodzajami oręża. W Liberation zastosowano pewną innowację względem poprzednich odsłon serii - są nią przebrania, które umożliwiają zmylenie przeciwników.

Rozgrywka w Assassin’s Creed: Liberation HD została usprawniona w stosunku do pierwowzoru. Pod wpływem reakcji fanów na Assassin’s Creed III: Liberation twórcy zmodyfikowali część misji. Poprawie uległa również strona wizualna produkcji, którą napędza silnik AnvilNext. Przeniesienie gry na ekrany monitorów i telewizorów wymagało dostosowania obrazu do wyższych rozdzielczości, dodania nowych efektów graficznych, obiektów, tekstur itp. Ponadto wprowadzono dynamiczny cykl dnia i nocy, a postaci zyskały odświeżone modele oraz mimikę twarzy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 1154 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,2 / 10 na podstawie 226 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 64,90 PLN

Gry podobne do Assassin's Creed: Liberation HD

Klasyfikacja PEGI Assassin's Creed: Liberation HD

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Assassin's Creed: Liberation HD

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core i5 2.5 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1250 MB (GeForce GTX 570 lub lepsza)
  • 3500 MB HDD
  • Windows Vista(SP2)/7(SP1)/8
Recenzja gry Assassin's Creed: Liberation HD - ładny, choć uproszczony remake
Recenzja gry Assassin's Creed: Liberation HD - ładny, choć uproszczony remake

Recenzja 18 stycznia 2014, 13:20

Bułgarzy postanowili nie ingerować w fabułę gry, która ogólnie rzecz biorąc porywająca nie jest, nie dodali również żadnych niedostępnych wcześniej zadań. Ukończenie przygody to zajęcie na dwa popołudnia, a jeśli w trakcie biegania od jednego markera do drugiego od razu weźmiemy się za kolekcjonowanie znajdźek i wypełnianie mizernych misji pobocznych, całość zamkniemy w mniej niż 15 godzin. Odrobinę żałuję, że nie pokuszono się o rozbudowanie kampanii – czasu na dorzucenie dodatkowej zawartości było naprawdę sporo. Grając w Liberation HD nie mogłem pozbyć się wrażenia, że autorzy bardziej skupili się na ułatwianiu graczom życia, niż zapędzaniu ich do roboty.

PC
X360
PS3