Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 grudnia 2013, 13:30

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Metal Gear Rising: Revengeance „lada dzień” w sprzedaży na Steamie

Studio Kojima Productions kończy prace nad pecetową wersją gry Metal Gear Rising: Revengeance. Według słów jednego z twórców, tytuł „lada dzień” trafi do sprzedaży w serwisie cyfrowej dystrybucji Steam.

Sean Eyestone ze studia Kojima Productions powiedział w najnowszym odcinku podcastu Kojima Productions Alert, że pecetowa wersja gry Metal Gear Rising: Revengeance znajduje się w ostatniej fazie produkcji.

Komputerowa edycja Metal Gear Rising: Revengeance została oficjalnie zapowiedziana w maju bieżącego roku, ale do tej pory nie podano konkretnej daty premiery. Sean Eyestone stwierdził jednak, że „lada dzień zobaczymy grę na Steamie”. Dokładnego terminu niestety nie podał, ale najwyraźniej nie będziemy musieli czekać zbyt długo.

Raiden już wkrótce zawita na PC w grze Metal Gear Rising: Revengeance

Nieznane pozostają także wymagania sprzętowe pecetowej wersji Metal Gear Rising: Revengeance. Zapewne będziemy musieli na nie poczekać aż do ukazania się gry na Steamie, gdyż takie informacje pojawiają się na karcie produktu. Produkcja studia Kojima Productions od lutego bieżącego roku jest dostępna na PlayStation 3 oraz Xboksie 360.

Metal Gear Rising: Revengeance to swego rodzaju spin-off serii Metal Gear Solid. Tym razem głównym bohater jest ninja-cyborg Raiden, występujący w drugiej i czwartej części cyklu. Najnowsza produkcja nie jest skradanką, a dynamiczną grą akcji reprezentującą gatunek slasherów, w której rozgrywka polega przede wszystkim na efektownej walce mieczem z coraz liczniejszymi grupami wrogów.