Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 maja 2013, 14:59

autor: qjin

Metal Gear Rising: Revengeance zmierza na PC

Hideo Kojima oficjalnie potwierdził, że Metal Gear Rising: Revengeance, slasherowy spin-off serii Metal Gear Solid, zadebiutuje niedługo na komputery osobiste. Niestety, nie podano szczegółów wydania ani daty premiery.

Lepiej późno niż wcale, prawda? - Metal Gear Rising: Revengeance zmierza na PC - wiadomość - 2013-05-17
Lepiej późno niż wcale, prawda?

Hideo Kojima, ojciec popularnego cyklu Metal Gear Solid, ogłosił na łamach najnowszego podcastu HideRadio, że Revengeance, slasher, w którym kierujemy losami Raidena, bohatera znanego chociażby z Sons of Liberty, trafi w nieokreślonej bliżej przyszłości na pecety. Informację tę umieszczono na forum NeoGaf, została również potwierdzona na Twitterze przez Jean Pierre’a Kellamsa, przedstawiciela studia PlatinumGames. Przypominamy, że gra pojawiła się w połowie lutego bieżącego roku na PlayStation 3 i Xboksa 360 i doczekała się parę dni temu rozszerzenia DLC, zatytułowanego Blade Wolf.

Plany wydania gry na pecety nie powinny być szczególnym zaskoczeniem, gdyż producent już wcześniej rozważał jej stworzenie. Mimo że studio odpowiedzialne za slashera w klimatach Metal Gear nie opracowało do tej pory żadnej produkcji na PC, to już w ubiegłym roku wyraziło chęć zmiany tego stanu rzeczy. Co więcej, pod koniec tego roku Hideo Kojima opublikował zdjęcie osoby, która zagrała w Revengeance na… komputerze osobistym. Na oficjalne potwierdzenie musieliśmy czekać aż do dzisiaj.

Akcja Metal Gear Rising: Revengeance dzieje się po wydarzeniach z czwartej odsłony głównej serii - Guns of the Patriots. Rozgrywka w spin-offie sprowadza się przede wszystkim do rzezi z cyborgami oraz robotami Desperado Enforcement LLC i łączenia ciosów w zabójcze kombosy. Kojima pełnił przy tej odsłonie funkcję producenta wykonawczego, zajmując się fabułą i kreacją głównej postaci. Za wyprodukowanie gry odpowiada studio PlatinumGames, znane wcześniej z takich tytułów jak Vanquish czy Bayonetta.

Revengeance, w przeciwieństwie do głównej serii Metal Gear, nie jest skradanką a rasowym slasherem - Metal Gear Rising: Revengeance zmierza na PC - wiadomość - 2013-05-17
Revengeance, w przeciwieństwie do głównej serii Metal Gear, nie jest skradanką a rasowym slasherem

Można spodziewać się, że premiera Metal Gear Rising: Revengeance nastąpi jeszcze w tym roku, a nawet w najbliższych miesiącach. Doczekamy się zapewne poprawionej grafiki oraz zawartości gry rozszerzonej o wydane DLC. Niedługo powinniśmy poznać dokładną datę premiery konwersji oraz szczegóły jej wydania.