Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 maja 2013, 13:24

Zapowiedziano Autoduel - bojową grę samochodową od autorów Interstate ’76 i Twisted Metal

Studio Pixelbionic ujawniło bojową grę samochodową Autoduel. Nad projektem pracują twórcy Interstate ’76 i serii Twisted Metal.

Nad Autoduel pracuje prawdziwy Dream Team gatunku bojowych gier samochodowych. - Zapowiedziano Autoduel - bojową grę samochodową od autorów Interstate ’76 i Twisted Metal - wiadomość - 2013-05-17
Nad Autoduel pracuje prawdziwy Dream Team gatunku bojowych gier samochodowych.

Mamy dobre wieści dla fanów bojowych gier samochodowych. Studio Pixelbionic wkrótce ujawni oficjalnie Autoduel, nad którym pracują twórcy prawdziwych klasyków tego gatunku. Są wśród nich Zack Norman i Scott Kamarich, czyli ludzie odpowiedzialni za Interstate ’76. Niedawno do zespołu dołączył również ojciec cyklu Twisted Metal David Jaffe.

  1. Pixelbionic – oficjalna strona studia

Autoduel powstaje wyłącznie z myślą o pecetach. Na razie twórcy nie są gotowi podać planowanej daty premiery. W najbliższym czasie uruchomiony zostanie Kickstarter projektu, za pomocą którego autorzy chcą zebrać fundusze na lepsze dopracowanie gry. Akcja wystartuje w najbliższych tygodniach.

Zapowiedziano Autoduel - bojową grę samochodową od autorów Interstate ’76 i Twisted Metal - ilustracja #2

Studio Pixelbionic na razie nie chce podzielić się zbyt wieloma konkretami na temat Autoduel. Wiadomo, że gra nastawiona będzie głównie na tryb wieloosobowy. Gracze zasiądą za kierownicami jednego z ponad dwudziestu samochodów. Ważną rolę odegra system ulepszania pojazdów. Będziemy mogli zmieniać m.in. uzbrojenie. pancerze, silniki oraz typy zawieszenia.

Za zwycięstwa nagrodzeni zostaniemy punktami doświadczenia, które wydamy nie tylko na tuningowanie aut, ale również rozwój umiejętności kierowcy. Dodatkową atrakcją ma być możliwość pokrycia samochodu wieloma różnorodnymi wzorami lakieru.

Starsi gracze mogą pamiętać, że w przeszłości ukazała się już jedna gra zatytułowana Autoduel. Wypuściło ją w 1985 roku studio Origin. Tamta produkcja oparta była na planszówce Car Wars. Projekt, nad którym pracuje studio Pixelbionic nie ma jednak nic wspólnego z tamtą pozycją.