Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 grudnia 2013, 16:33

autor: Góral

The Incredible Adventures of Van Helsing II - ujawniono pierwsze szczegóły na temat gry

Studio Neocore Games, twórcy gry hack’n’slash The Incredible Adventures of Van Helsing II, podzielili się pierwszymi, konkretnymi informacjami dotyczącej nadchodzącej produkcji. Wynika z nich, że szykuje się tradycyjna kontynuacja z drobnymi zmianami i usprawnieniami.

The Incredible Adventures of Van Helsing II to gra z gatunku hack’n’slash.
The Incredible Adventures of Van Helsing II to gra z gatunku hack’n’slash.
The Incredible Adventures of Van Helsing II w skrócie:
  • Kontynuacja gry hack’n’slash z 2013 roku
  • Produkcja zaoferuje trzy grywalne klasy postaci, możliwość demontowania artefaktów, bestię Chimerę, która wspomoże nas w czasie walki czy też tryb multiplayer (PvP dla 8 osób i 4 osobową kooperację)
  • Data premiery nie została ujawniona

Studio Neocore Games zapowiedziało grę The Incredible Adventures of Van Helsing II w czerwcu bieżącego roku, niedługo po wydaniu części pierwszej. Deweloper nie pochwalił się wtedy zbyt wieloma informacjami, które zostały ujawnione dopiero teraz.

Twórcy zarzekają się, że kontynuacja nie będzie zwykłym odcinaniem kuponów, lecz wprowadzi nieco zmian i doda kilka nowości. Wsród nich na pierwszy plan wysuwają się trzy grywalne postacie, które zostaną udostępnione już na starcie, a nie jak w przypadku „jedynki”, w ramach dodatków DLC. Są to:

  • Hunter (umiejętności strzeleckie i walka wręcz),
  • Thaumaturge (magik),
  • Arcane Mechanic (mistrz śmiertelnych urządzeń).

W kontynuacji powróci Hunter’s Lair – kryjówka, w której można przechowywać zdobyty łup, handlować, przemieszczać się pomiędzy lokacjami, wytwarzać nowe przedmioty i przyjmować kolejne misje. Dodatkowo będzie się dało przechowywać w tym miejscu trofea, które zmodyfikują zasady rządzące światem gry, np. stwory staną się silniejsze, a sojusznicy zyskają lepsze umiejętności magiczne, itd.

Powróci również zabawa w tower defense, z tym wyjątkiem, że ma być bardziej rozbudowana. Kolejnym ważnym elementem będzie przewodzenie ruchowi oporu. Do naszych zadań ma należeć między innymi zapewnienie swoim podwładnym lepszego uzbrojenia i ekwipunku.

The Incredible Adventures of Van Helsing II - ujawniono pierwsze szczegóły na temat gry - ilustracja #2

Gracze otrzymają ponadto możliwość demontowania artefaktów, rozdzielając je na magiczne fragmenty. Te z kolei będzie można montować w różnych przedmiotach lub tworzyć z nich zupełnie nowe artefakty. Oprócz tego, w czasie naszej przygody spotkamy Chimerę – bestię, którą przywołamy do pomocy w czasie walki albo wykorzystamy do poszukiwania skarbów.

Nie zabraknie również trybu multiplayer (współpraca dla 4 graczy lub PvP dla 8 osób), Lady Katariny, czyli ducha towarzyszącego nam w przygodzie i nie tylko. Zapowiada się więc na tradycyjną kontynuację, w której nie doczekamy się rewolucyjnych zmian, lecz rozwinięcia sprawdzonych już patentów. Data premiery niestety nie została ujawniona.