Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4XONE
Okładka The Incredible Adventures of Van Helsing II (PC)

The Incredible Adventures of Van Helsing II

The Incredible Adventures of Van Helsing II jest kontynuacją wydanej w 2013 roku gry action-RPG niezależnego studia Neocore Games. Fabuła sequelu rozwija wątki z części pierwszej.

RPG | fantasy | hack'and'slash | widok izometryczny | multiplayer | kooperacja | RPG akcji

Okładka The Incredible Adventures of Van Helsing II (PC)

producent: NeocoreGames

wydawca: NeocoreGames

wydawca PL: CDP

Strona oficjalna

data premiery gry:

22maj2014

PC

1lip2016

XONE

8sie2017

PS4
Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Incredible Adventures of Van Helsing II to bezpośrednia kontynuacja pierwszej części pod tym samym tytułem. Gra należy do gatunku hack’n’slash i została stworzona przez studio Neocore Games, słynące z wyprodukowania strategicznej serii Król Artur. Zespół ponadto opracował takie produkcje jak Lionheart: Wyprawy Krzyżowe czy Crusaders: Twoje królestwo.

W sequelu ponownie trafiamy do krainy zwanej Borgovią. Przemierzamy mroczne lasy, w których czają się żądne krwi potwory, takie jak wilkołaki czy demony, oraz odpędzamy mroczne siły zła i ratujemy świat z opresji. Bohaterowi, będącemu synem Van Helsinga, legendarnego łowcy potworów, towarzyszy duch Lady Katariny. Po powstrzymaniu głównego złoczyńcy w „jedynce”, w mieście Borgova, stolicy Borgovii, tworzy się chaos na ulicach, a z mroku wyłaniają się kolejne niebezpieczeństwa, którym stawić czoła może tylko młody Van Helsing. Zabawa odbywa się zarówno w singlu, jak i multiplayerze (współpraca dla 4 graczy lub PvP dla 8 osób).

Rozgrywka nie odbiega w znacznym stopniu od tego, z czym mieliśmy do czynienia w „jedynce”. Już na starcie otrzymaliśmy jednak trzy grywalne klasy postaci, które wcześniej dostępne były jako dodatki DLC. Hunter posiada umiejętności strzeleckie i świetnie walczy wręcz, Thaumaturge specjalizuje się w magii, a Arcane Mechanic to mistrz śmiertelnych urządzeń i pułapek.

Deweloper rozbudował także mini grę w tower defense oraz umożliwił kierowanie ruchem oporu. Do zadań gracza należy między innymi zapewnienie swoim podwładnym lepszego uzbrojenia i ekwipunku. Poza tym możliwe jest demontowanie artefaktów, rozdzielając je na mniejsze magiczne fragmenty, które da się montować w różnych przedmiotach lub tworzyć z nich zupełnie nowe. Oprócz tego, w czasie naszej przygody spotkamy Chimerę – bestię, którą przywołamy do pomocy w czasie walki albo wykorzystamy do poszukiwania skarbów.

W kontynuacji powróciła kryjówka Hunter’s Lair, gdzie można przechowywać zdobyty łup, handlować z postaciami NPC, przemieszczać się pomiędzy lokacjami, wytwarzać nowe przedmioty i przyjmować kolejne misje. Nowością jest możliwość przechowywania specjalnych trofeów, modyfikujących zasady rządzące światem gry. Dzięki nim potwory stają się silniejsze, nasi sojusznicy zyskują większe umiejętności magiczne i inne.

Gra powstała na silniku pierwszej części, a grafika została utrzymana w podobnym, mrocznym tonie. Zachowano również gotycko-steampunkowy klimat, który charakteryzował poprzedniczkę. Twórcy nie zapomnieli o nawiązaniach do Drakuli, słynnej powieści Brama Stokera.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-8  

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 401 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,1 / 10 na podstawie 104 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 39,90 PLN

Gry podobne do The Incredible Adventures of Van Helsing II

Klasyfikacja PEGI The Incredible Adventures of Van Helsing II

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Incredible Adventures of Van Helsing II

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core i5 2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 896 MB (GeForce GTX 275 lub lepsza)
  • 20 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista/7/8
Recenzja gry The Incredible Adventures of Van Helsing II - niezbyt udany powrót łowcy wampirów
Recenzja gry The Incredible Adventures of Van Helsing II - niezbyt udany powrót łowcy wampirów

Recenzja 2 czerwca 2014, 15:24

Sercem każdego hack and slasha jest jednak walka i właściwie zaimplementowany schemat rozwoju postaci. Niestety i w tym aspekcie nowy Van Helsing rozczarowuje. Poważnym problemem jest słaby balans przeciwników, których można zasadniczo podzielić na dwie grupy. Pierwsza z nich to wyjątkowi słabeusze, którzy zadają bardzo niskie obrażenia. Druga to twardziele potrafiący zabić Van Helsinga jednym celnym ciosem. Wszystko rozbija się oczywiście o dobry build, jednak nawet przy idealnym rozplanowaniu umiejętności musimy przygotować się na „złote strzały” – często pochodzące od przeciwnika, którego nie widać nawet na ekranie. Deweloperom zabrakło zresztą pomysłu na przemyślane starcia i całość zazwyczaj sprowadza się do zalania gracza hordą wrogów, skalowanie poziomu trudności polega zaś na dodaniu im większej liczby odporności na obrażenia oraz punktów życia. Sprawia to, że ich wyeliminowanie zajmuje dużo czasu, co przekłada się na maksymalizowanie szans na ten jeden – spośród setek – celny cios, który pośle głównego bohatera do piachu. Tak skonstruowana mechanika walki ogranicza różnorodność w budowaniu postaci, ponieważ najlepiej sprawdza się możliwość zadawania obrażeń, pozostając w ciągłym ruchu oraz specjalizowanie się w umiejętnościach defensywnych. Z tego powodu walka w The Incredible Adventures of Van Helsing II jest nudna i schematyczna.

PC
XONE
PS4