Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 września 2014, 16:02

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Wieści ze świata (Spacecom, Slender: The Arrival, Frozen Synapse Prime) 8/9/14

Dziś piszemy m.in. o dacie premiery pierwszej gry w katalogu wydawniczym polskiej firmy 11 bit launchpad, konsolowej wersji Slender: The Arrival oraz Frozen Synapse Prime. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Oferta dnia (do godziny 19:00 we wtorek, 9.09):

 1. L.A. Noire – obniżka 80% – 3,74 euro (ok. 16 zł), WWW

Oferty tygodniowe (do godziny 19:00) – obniżka cen 77 tytułów, WWW

Spacecom

Spacecom, czyli kosmiczna strategia od ludzi, którzy pracowali przy Wiedźminie - Wieści ze świata (Spacecom, Slender: The Arrival, Frozen Synapse Prime) 8/9/14 - wiadomość - 2014-09-08
Spacecom, czyli kosmiczna strategia od ludzi, którzy pracowali przy Wiedźminie

Spacecom – pierwsza gra, której wydaniem zajmie się polska firma 11 bit launchpad, platforma wydawnicza 11 bit studios – ukaże się 17 września 2014 roku. Kosmiczna strategia wyprodukowana przez studio Flow Combine trafi na platformy dystrybucji cyfrowej (Steam, Games Republic itp.), gdzie będzie dostępna w kilku wersjach językowych, w tym polskiej.

PopCap Games

John Vechey opuścił PopCap Games (seria Plants vs. Zombies, Bejeweld, Peggle), co oznacza, że w zespole nie pozostał już żaden z pierwotnych założycieli studia (John Vechey, Brian Fiete i Jason Kapalka). W liście do współpracowników wyjaśnił on, że pragnie zrobić sobie przerwę od tworzenia gier – póki co będzie on pracował dla serwisu z wieściami na temat zagrożeń dla środowiska naturalnego. W poście dotyczącym decyzji Vecheya, Frank Gibeau z firmy Electronic Arts uspokoił fanów, że mimo odejścia cennego członka zespołu, PopCap pozostaje w dobrej formie i obecnie przygotowuje nowe produkcje, w tym kolejną odsłonę Peggle.

Slender: The Arrival

Jeden z najgłośniejszych horrorów ostatnich lat, Slender: The Arrival, wraz z początkiem jesieni trafi na konsole. Gra ukaże się na PlayStation 3 i Xboksie 360 24 września 2014 roku. Konsolowa wersja produkcji zostanie wzbogacona o nowe lokacje i wątki fabularne, które w przyszłości mają trafić także na PC w formie darmowego rozszerzenia.

2K Games

Walt Williams, scenarzysta z 2K Games, z żalem poinformował o swoim odejściu z firmy. Pracował on nad fabularną otoczką takich gier, jak Spec Ops: The Line (Lead Narrative Designer) czy niewydanymi jeszcze Evolve i Civilization: Beyond Earth. Williams nie wyjawił przyczyn, dla których pożegnał się z dotychczasowym pracodawcą, ale obiecał, że dalej będzie trzymał się branży gier wideo. W międzyczasie możemy spodziewać się książek jego autorstwa.

Frozen Synapse Prime

Frozen Synapse Prime ukaże się na PlayStation Vita 23 września 2014 roku. Konwersją turowej gry taktycznej z komputerów osobistych na przenośną Vitę zajmuje się studio Double Eleven (PixelJunk Studio Ultimate HD). Tytuł będzie dostępny na platformie PlayStation Network w wersji z soundtrackiem lub bez (ścieżkę dźwiekową będzie się także dało nabyć osobno).

The Incredible Adventures of Van Helsing

Studio Neocore Games zapowiedziało grę The Incredible Adventures of Van Helsing w wersji na Xboksa One. Posiadacze nowej konsoli firmy Microsoft doczakają się także swojego wydania drugiej odsłony przygód słynnego łowcy wampirów, jak również powiązanej z cyklem produkcji typu tower defence – Deathtrap. Póki co daty premier omawianych tytułów nie zostały podane.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Dead Rising 3
 2. Shadows: Heretic Kingdoms

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Assassin's Creed: Rogue Assassin Hunter trailer
 2. Sherlock Holmes: Zbrodnia i kara gameplay - sztuka dywersji
 3. Fable Anniversary zwiastun wersji Steam
 4. Total War: Rome II Imperator Augustus Campaign Pack trailer
 5. Borderlands: The Pre-Sequel! The Shock Drop Slaughter Pit
 6. Disney Infinity 2.0: Marvel Super Heroes Walk It trailer
 7. Train Fever zwiastun na premierę
 8. Haunted House: Cryptic Graves teaser
 9. Wasteland 2 rozgrywka z komentarzem twórców - walka
 10. Destiny Stań się legendą - trailer
 11. Dead Rising 3 zwiasun na premierę wersji PC
 12. Ryse: Son of Rome Vengeance trailer
 13. Styx: Master of Shadows Assassin's Green
 14. Minecraft Xbox One trailer