Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS3X360PS4XONE
Okładka Slender: The Arrival (PC)

Slender: The Arrival

Zrealizowana w konwencji survival horroru gra przygodowa, stanowiąca komercyjne rozwinięcie darmowego hitu Slender: The Eight Pages. Mark Hadley oraz zespół deweloperski Blue Isle Studios pozostali wierni miejskiej legendzie o człowieku bez twarzy.

Przygodowe | FPP | survival horror | horror | indie | Oculus Rift | rzeczywistość wirtualna

Okładka Slender: The Arrival (PC)

data premiery gry:

26mar2013

PC

23wrz2014

PS3

24wrz2014

X360

24mar2015

PS4

25mar2015

XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Slender: The Arrival to gra należaca do gatunku survival-horror, będąca komercyjną kontynuacją darmowego przeboju Slender: The Eight Pages. Projekt opracował twórca oryginału, czyli Mark Hadley oraz zespół Blue Isle Studios.

Gra jest pierwszoosobowym horrorem, w którym naszym zadaniem jest poznanie mrocznej historii oraz ucieczka przed niebezpieczeństwem. Rozgrywka polega głównie na poszukiwaniu rozrzuconych po okolicy przedmiotów, takich jak strony manuskryptu opisujące tytułowe stworzenie oraz wchodzeniu w interakcje z przedmiotami, na przykład generatorami napięcia. Zagrożeniem przed jakim uciekamy jest Slender Man. Dziwaczny stwór, którego legenda narodziła się w internecie w połowie lat 2000.

Ścigające nas monstrum nie zamierza dopuścić do odkrycia jego sekretów, tak więc podczas poszukiwań cały czas śledzi on gracza i powoli skraca dystans do swojej ofiary. Tym, co czyni Slender: The Arrival wyjątkowym jest fakt, że bohater nie dysponuje żadną bronią, a jego ekwipunek ogranicza się do prostej latarki. Co gorsza samo spojrzenie na goniącą go poczwarę może przyprawić o utratę zmysłów. Aby przeżyć konieczne jest zatem unikanie kontaktu z potworem.

W porównaniu z darmowym pierwowzorem Slender: The Arrival oferuje więcej poziomów, lepszą grafikę, dodatkowego wroga czyhającego na gracza oraz rozbudowany wątek fabularny. Przede wszystkim jednak, jest jeszcze bardziej przerażający.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 473 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,5 / 10 na podstawie 215 głosów czytelników.

Gry podobne do Slender: The Arrival

Klasyfikacja PEGI Slender: The Arrival

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Wymagania sprzętowe Slender: The Arrival

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Quad Core i5 2.3 GHz
  • 3 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce 260 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
  • łącze internetowe
Recenzja gry Slender: The Arrival - przerażająco, ale krótko
Recenzja gry Slender: The Arrival - przerażająco, ale krótko

Recenzja 3 kwietnia 2013, 12:19

Tym, co w grze bardzo mi się spodobało, jest sposób prowadzenia fabuły. Aby ją dogłębnie poznać, należy skupić się na odnajdywaniu porozrzucanych tu i ówdzie listów, notatek oraz broszur, wyjaśniających, co właściwie się tu dzieje. Dopiero zlokalizowanie wszystkich przedmiotów oraz uważne obserwowanie pozostawionych na ścianach napisów pozwala w pełni zrozumieć przedstawianą historię oraz poznać wcześniejsze wydarzenia. Oczywiście można też to wszystko zignorować, cieszyć się klimatem i ukończyć The Arrival, pomijając wątek fabularny – decyzja należy do gracza. Ale raz: umniejsza to satysfakcję, a dwa: samo poszukiwanie owych przedmiotów jest głównym elementem wydłużającym niezbyt czasochłonną, niestety, zabawę. Ignorując je, nowego Slendera da się przejść w trzy, może cztery, godziny. Wliczając w to po kilka podejść do pojedynczych etapów, bo gra, żeby nie psuć klimatu, na takie ekscesy jak zapis rozgrywki w środku zadania nie pozwala i porażka przy, przykładowo, rozglądaniu się za ostatnią ze stron sprawia, że musimy zaczynać od nowa.

PC
PS3
X360
PS4
XONE