Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lutego 2015, 13:29

autor: Góral

Wieści ze świata (Guild Wars 2, Resident Evil: Revelations 2, ToeJam & Earl) 27/2/15

Dziś piszemy trybie FPP w Guild Wars 2, co-opie offline w PC-towej wersji Resident Evil: Revelations 2 czy też o Kickstarterze ToeJam & Earl. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Promocje weekendowe (do godziny 19:00 w poniedziałek 2 marca):

Oferty tygodniowe (do godziny 19:00 w poniedziałek, 2.3) – obniżka cen 82 tytułów, WWW

Guild Wars 2

Wieści ze świata (Guild Wars 2, Resident Evil: Revelations 2, ToeJam & Earl) 27/2/15 - ilustracja #1

Firma NCSoft ujawniła, że popularna gra MMORPG Guild Wars 2 otrzyma wkrótce pierwszoosobowy widok. Opcja ta będzie dostępna od 10 marca i będzie można jej używać wedle uznania (nie zostaną wprowadzone żadne ograniczenia). Oprócz tego deweloper wprowadzi suwak pola widzenia i pozycji (umożliwi np. włączenie widoku znad ramienia bohatera), a kamera będzie koncentrować się na głowie herosa.

Slender: The Arrival

Poznaliśmy datę premiery horroru Slender: The Arrival na najnowszych konsolach Sony i Microsoftu. Tytuł autorstwa studia Blue Isle ukaże się 24 marca (dzień później w Europie) na PlayStation 4, a 25 marca na Xboksie One. Poniżej natomiast obejrzycie najnowszy zwiastun produkcji.

Gry w Kanadzie kosztują 74,99 CAD

W związku ze spadającym kursem dolara kanadyjskiego, niektóre tamtejsze sklepy postanowiły po raz kolejny podnieść ceny wybranych gier, by zrównać ich wartość z amerykańskimi odpowiednikami. W ten sposób kanadyjscy gracze będą musieli zapłacić 74,99 CAD (około 220 zł) za Dead Island 2, Disgaea 5: Alliance of Vengeance i Omega Quintet w EB Games Canada i Toukiden Kiwami w Amazon.ca. „Współczujemy”.

Resident Evil: Revelations 2

Kilka dni temu na rynku ukazał się pierwszy epizod gry Resident Evil: Revelations 2. Okazało się, że w PC-towej wersji brakuje trybu co-op offline. Firma Capcom wytłumaczyła, że zaszła zwykła pomyłka w opisie produkcji na Steamie, gdyż edycja ta nigdy nie miała obsługiwać współpracy w kampanii. Za całą sytuację przeproszono i zapewniono, że deweloper przygląda się możliwym rozwiązaniom. Niewykluczone wiec, że w przyszłości tryb ten pojawi się w ramach aktualizacji.

ToeJam & Earl

W serwisie Kickstarter rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na nową odsłonę serii ToeJam & Earl. Twórcy ze studia Humanature Studios, dowodzonego przez Grega Johnsona, jednego z twórców oryginalnej produkcji, potrzebują 400 tys. dolarów na deweloping. Momentalnie udało im się zebrać blisko 150 tys. dolarów, więc jest duża szansa, że akcja zakończy się sukcesem, a tytuł pojawi się pod koniec bieżącego roku na komputerach PC.

ToeJam & Earl to seria gier akcji, w której wcielamy się w dwóch rapujących kosmitów. Pierwsza odsłona ukazała się w 1991 roku na konsoli Mega Drive, a w kolejnych latach otrzymaliśmy ToeJam & Earl in Panic on Funkotron oraz ToeJam & Earl III: Mission to Earth.

Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

Final Fantasy XIV: A Realm Reborn, MMORPG od firmy Square Enix, może się pochwalić ponad 4 mln zarejestrowanych graczy (nie wliczono do nich osób, które skorzystały z darmowego triala). Jednocześnie wydawca zachęca starych graczy do powrotu, oferując darmową rozgrywkę byłym subskrybentom w dniach 27 lutego – 9 marca.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: