Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCANDiOS
Okładka The Westport Independent (PC)

The Westport Independent

Opracowana przez studio Double Zero One Zero gra symulacyjna, w której wcielając się w rolę redaktora naczelnego gazety wydawanej w fikcyjnym, autorytarnym państwie, staramy się wpłynąć na opinię publiczną oraz jej nastawienie do władzy.

Symulacje | 2D | indie | eksperymentalne/artystyczne

Okładka The Westport Independent (PC)

data premiery gry:

21sty2016

PC AND iOS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Westport Indepentdent to gra z gatunku symulatorów, w której wcielamy się w redaktora naczelnego gazety wydawanej w fikcyjnym, autorytarnym państwie. Wydając dyspozycje podległym dziennikarzom i decydując o tym, jakie informacje ukażą się w gazecie bądź nie, wpływamy na opinie publiczną oraz jej nastawienie do władzy. Za produkcję odpowiada studio Double Zero One Zero.

Jako redaktor naczelny wydawanego pisma, kontrolujemy wszystkie najistotniejsze aspekty pracy redakcji – od zatrudniania poszczególnych dziennikarzy, przez selekcjonowanie artykułów do najnowszego numeru, na cenzurowaniu czy też poprawianiu poszczególnych treści kończąc. Podejmowane przez nas decyzje bezpośrednio wpływają na zespół, który oddano pod naszą kontrolę – niektórzy z pracowników mogą nie zgadzać się z obranym frontem i zaczną protestować, a ostatecznie nawet się zwolnić. Choć wybór neutralnej ścieżki także jest możliwy, trzon rozgrywki opiera się na opowiedzeniu się po jednej ze stron – władzy lub rebeliantów – i takim operowaniu słowem, aby nastawić opinię publiczną przychylnie wobec frakcji, której sprzyjamy.

Bardzo istotną częścią The Westport Independent są relacje pomiędzy poszczególnymi postaciami. Twórcy zadbali o to, aby każdy z dziennikarzy został wyposażony we własną osobowość, preferencje oraz historię, które wpływają na to, w jaki sposób piszą artykuły oraz to, do którego stronnictwa jest mu bliżej. Ich personalne preferencje poznamy nie tylko z notatek dostarczanych przy zatrudnianiu, ale także podczas wspólnych „przerw na kawę”, czyli momentu, kiedy wszyscy pisarze zbierają się w jednym miejscu i dyskutują o sprawach bieżących. Niejednokrotnie jesteśmy zmuszani także do podejmowania trudnych moralnie decyzji nie tylko w odniesieniu do tematów zamieszczonych w gazecie, ale także i tych dotyczących polityki kadrowej.

The Westport Independent przypomina pod kątem oprawy wizualnej grę Papers, Please. Prosta, lekko pikselowa grafika oraz monotonna, przygnębiająca kolorystyka pomagają współtworzyć posępny klimat panujący w państwie totalitarnym, w którym rozgrywa się akcja.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8,9 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Gry podobne do The Westport Independent

Wymagania wiekowe The Westport Independent

odpowiednia dla każdego wieku

The Westport Independent – premiera symulatora cenzury inspirowanego hitowym Papers, Please
The Westport Independent – premiera symulatora cenzury inspirowanego hitowym Papers, Please

wiadomość24 stycznia 2016

Do sprzedaży na mobilne systemy iOS i Android oraz na pecety trafiło The Westport Independent, czyli symulator cenzury, w którym wcielamy się w redaktora naczelnego gazety w dyktatorskim kraju stojącym na krawędzi rewolucji.

Tydzień z grami mobilnymi na GramyNaWynos.pl (23-29 czerwca)
Tydzień z grami mobilnymi na GramyNaWynos.pl (23-29 czerwca)

wiadomość1 lipca 2014

W minionym tygodniu na GramyNaWynos pisaliśmy m.in. o najlepszych klasycznych grach pecetowych i konsolowych, które doczekał się wydań mobilnych oraz o zapowiedziach nowych projektów, takich jak Civilization Revolution 2, Star Wars: Commander czy The Westport Independent

Nadchodzi The Westport Independent, czyli mobilny symulator cenzury niczym Papers, Please
Nadchodzi The Westport Independent, czyli mobilny symulator cenzury niczym Papers, Please

wiadomość30 czerwca 2014

Studio Double Zero One Zero zapowiedziało grę The Westport Independent. Pozwoli ona na wcielenie się w cenzora decydującego jakie treści ukażą się w gazecie wydawanej w totalitarnym państwie.

PC
AND
iOS