Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 24 stycznia 2016, 13:27

The Westport Independent – premiera symulatora cenzury inspirowanego hitowym Papers, Please

Do sprzedaży na mobilne systemy iOS i Android oraz na pecety trafiło The Westport Independent, czyli symulator cenzury, w którym wcielamy się w redaktora naczelnego gazety w dyktatorskim kraju stojącym na krawędzi rewolucji.

Po dwóch latach produkcji studio Double Zero One Games wreszcie wypuściło na rynek mobilny grę The Westport Independent, czyli zainspirowany wyśmienitym Papers, please nietypowy projekt, który można opisać jako symulatora cenzury prasowej.

Gra dostępna jest na urządzenia mobilne z systemami iOS oraz Android i na obu kosztuje około 20 złotych. Jest to produkcja premium, czyli pozbawiona mikropłatności. Projekt ukazał się także na pecety, gdzie wyceniono go na około 44 złote.

Akcja gry toczy się w fikcyjnym państwie, które niedawno było miejscem brutalnej wojny. Teraz władze przejęła tzw. Partia Lojalistów, która rozpoczęła zaprowadzanie dyktatury. My wcielamy się w redaktora naczelnego ostatniej niezależnej gazety. Sytuacja w kraju jest niezwykle napięta i coraz większe poparcie zdobywają rebelianci, a rząd próbując utrzymać kontrolę nad społeczeństwem robi się coraz brutalniejszy. W takich warunkach musimy wykorzystać podlegającą nam gazetę do wpływania na sytuację w państwie.

Zabawa w The Westport Independent polega głównie na cenzurowaniu publikowanych artykułów. Nie wolno nam kłamać, ale nikt nie zmusi nas to przekazywania całej prawdy. Poprzez wycinanie odpowiednich fragmentów mamy sporą swobodę w kształtowaniu przekazywanych społeczeństwu informacji. Tylko od nas zależy, czy w ten sposób wspomożemy rebeliantów czy lojalistów. Niezależnie od tego którą z tych frakcji będziemy wspierali, konieczne jest ukrywanie naszych sympatii i szerzenie propagandy z właściwym wyczuciem.

Nie istniejemy bowiem w próżni. Wszyscy pracownicy redakcji to postacie z krwi i kości, z własnymi osobowościami i postawami, dzięki czemu mogą oni dynamiczne reagować na nasze poczynania. Ponadto regularnie otrzymujemy listy od najbardziej wpływowych osób w kraju i jednocześnie możemy obserwować jaki wpływ na sytuację w państwie mają nasze artykuły.