Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 stycznia 2016, 13:33

Between Me and the Night - przygodowa gra akcji studia RainDance trafiła do sprzedaży na Steamie

Do sprzedaży w sklepie Steam trafiło Between Me and the Night, czyli nietypowa przygodowa gra akcji, w której kierujemy dwiema postaciami przeżywającymi przygody w różnych rzeczywistościach.

W zeszłym roku do sprzedaży w Steam Early Access trafiła wczesna wersja Between Me and the Night, czyli nietypowej przygodowej gry akcji autorstwa studia RainDance. Kolejne miesiące autorzy spędzili na ulepszaniu produkcji oraz implementowaniu sugestii graczy, aż wreszcie uznali, że projekt osiągnął odpowiedni poziom, aby rozpocząć dystrybucję jego pełnego wydania. Grę można teraz zakupić za pośrednictwem usługi Steam, gdzie wyceniono ją na 11,69 euro, czyli około 52 złote. Jest to cena promocyjna, obniżona o 10% z okazji premiery i jutro wieczorem zostanie podniesiona do 12,99 euro (ok. 58 PLN). Tytuł dostępny jest wyłącznie na pecety i na razie deweloperzy nie mają w planach opracowania wersji na inne platformy.

W Between Me and the Night gracz wciela się w chłopca żyjącego w surrealistycznej rzeczywistości, gdzie czasy współczesne często przenikają się z niedawną przeszłością. Jednocześnie równolegle śledzimy losy rycerza podróżującego przez magiczną krainę i powoli obie te historie scalają się coraz bardziej, ostatecznie łącząc się w jedną opowieść.

Pod względem mechanizmów rozgrywki Between Me and the Night łączy rozwiązania znane z klasycznych przygodówek z interfejsem point-n-click z elementami typowymi dla gier zręcznościowych. Przez większość czasu zajmujemy się eksplorowaniem lokacji, gromadzeniem przedmiotów i rozwiązywaniem zagadek logicznych. Co pewien czas natrafiamy jednak także na wyzwania mające przetestować nasz refleks. Ponadto zabawę urozmaicają liczne mini-gierki sprawnie wplecione w rozwój fabuły. Przykładowo, jedno z zadań wymaga wykorzystania starej 8-bitowej konsoli do przejścia kilku poziomów prostej dwuwymiarowej platformówki.

Mechanika ruchu jest mocno uproszczona i wszystkie mapy zaprojektowano tak, abyśmy mogli jedynie poruszać sie w lewo lub w prawo. Uproszczony jest także system interfejsu, który pozwala jednocześnie przenosić maksymalnie sześć przedmiotów. Mimo to zagadki w Between Me and the Night są całkiem trudne. Solidnie dać w kość potrafią zresztą także wyzwania zręcznościowe.

  1. Between Me and the Night – oficjalna strona gry
  2. Between Me and the Night w Steam