Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Between Me and the Night (PC)
OkładkaBetween Me and the Night (PC)

Between Me and the Night PC

Opracowana przez debiutujące studio RainDance przygodówka akcji z elementami zręcznościowymi. W Beetween Me and the Night śledzimy losy współczesnego chłopca, żyjącego w surrealistycznej rzeczywistości oraz średniowiecznego rycerza przemierzającego magiczną krainę.

Przygodowe | przygodowe gry akcji

Between Me and the Night Premiera PC

22stycznia2016

Steam

22stycznia2016

producent: RainDance wydawca: Lace Mamba Global Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Between Me and the Night

Oxenfree

Lone Survivor

The Coma

Between Me and the Night to wydana na platformę PC przygodowa gra akcji. Projekt opracowało studio RainDance, dla którego była to debiutancka produkcja.

Fabuła

W Between Me and the Night gracz wciela się w chłopca żyjącego w surrealistycznej rzeczywistości, gdzie czasy współczesne często przenikają się z niedawną przeszłością. Jednocześnie równolegle śledzimy losy rycerza podróżującego przez magiczną krainę i powoli obie te historie scalają się coraz bardziej, ostatecznie łącząc się w jedną opowieść.

Mechanika

Pod względem mechanizmów rozgrywki wydane na platformę PC Between Me and the Night łączy rozwiązania znane z klasycznych przygodówek z interfejsem point-n-click i elementami typowymi dla gier zręcznościowych. Przez większość czasu zajmujemy się eksplorowaniem lokacji, gromadzeniem przedmiotów i rozwiązywaniem zagadek logicznych. Co pewien czas natrafiamy jednak także na wyzwania mające przetestować nasz refleks. Ponadto zabawę urozmaicają liczne mini-gierki sprawnie wplecione w rozwój fabuły. Przykładowo, jedno z zadań wymaga wykorzystania starej 8-bitowej konsoli do przejścia kilku poziomów prostej dwuwymiarowej platformówki.

Mechanika ruchu jest mocno uproszczona i wszystkie mapy zaprojektowano tak, abyśmy mogli jedynie poruszać sie w lewo lub w prawo. Uproszczony jest także system interfejsu, który pozwala jednocześnie przenosić maksymalnie sześć przedmiotów. Mimo to zagadki w Between Me and the Night są całkiem trudne. Solidnie dać w kość potrafią zresztą także wyzwania zręcznościowe.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Between Me and the Night: 12+

Between Me and the Night Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3 2.6 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce 640 lub lepsza
  • 3 GB HDD
  • Windows 7