Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4PCXONESwitch
Okładka Syberia 3 (PS4)

Syberia 3

Fabuła gry Syberia 3 skupia się na dalszych losach młodej prawniczki Kate Walker, która w związku z wykonywanym zawodem oraz wrodzoną ciekawością i żądzą przygód wplątuje się w kolejną tajemniczą historię.

Przygodowe | point-and-click

Okładka Syberia 3 (PS4)

data premiery gry:

20kwi2017

PC PS4 XONE

18paź2018

Switch

Syberia 3 to kolejna część kultowej serii gier przygodowych typu point-and-click, tworzonych przez studio Microids od 2002 roku. Produkcja wprowadza do cyklu powiew świeżości nie tylko w postaci zupełnie odrębnej fabuły, lecz także poprzez wiele zmian i usprawnień w schemacie rozgrywki. Największą nowością jest osadzenie akcji w trójwymiarowym środowisku – prerenderowane tła zostały zastąpione przez lokacje, które można swobodnie eksplorować. Ponadto opowiedziana w grze historia podejmuje całkowicie nowe wątki, zatem znajomość poprzednich odsłon cyklu nie jest wymagana. Warto jednak nadmienić, że w produkcji pojawiają się liczne odniesienia do wcześniejszych przygód nieustraszonej Kate Walker. Gra została wydana między innymi na komputerach osobistych.

Fabuła

W Syberii 3 poznajemy dalsze losy Kate Walker, amerykańskiej prawniczki, którą sprawy zawodowe zawiodły w najzimniejsze rejony Rosji. W poprzednich grach z serii bohaterka wybrała się w pełną przygód podróż w celu odnalezienia prawowitego spadkobiercy fabryki automatów, a następnie razem z nim zdecydowała się udać na daleką północ – na legendarną wyspę Syberia, gdzie wciąż żyją mamuty. Ponieważ najważniejsze wątki z dwóch poprzedni Syberii zostały zamknięte w „dwójce”, Syberia 3 przedstawia zupełnie nową opowieść, na początku której Kate Walker trafia do obskurnego szpitala w Valsemborze. Oczywiście znajomość wcześniejszych wydarzeń stanowi atut, ale nie jest wymagana do zrozumienia historii prezentowanej w „trójce”.

Mechanika

Syberia 3 na PC, PS4 itd. to trójwymiarowa przygodówka point-and-click, w której do zadań gracza należy eksploracja odwiedzanych lokacji, prowadzenie rozmów z postaciami niezależnymi, zdobywanie ważnych przedmiotów i rozwiązywanie zagadek. Nowością są tu łamigłówki wymagające fizycznego majstrowania przy różnych elementach otoczenia, np. podważenia pokrywy nożem czy dopasowania osobliwego klucza do kształtu dziurki. Historia opowiadana w grze jest liniowa, ale w pewnych momentach gracz może podjąć decyzję, jak pokierować rozmową.

Kwestie techniczne

W odróżnieniu od dwóch pierwszych części serii Syberia 3 na PC, PS4 itd. nie zawiera prerenderowanych teł, tylko w pełni trójwymiarowe środowiska i modele postaci, swobodną kamerę oraz animacje stworzone przy użyciu techniki motion capture. Mimo to gra zachowuje unikatowy styl oryginału, który wyróżniają chociażby przerysowane postacie, szczegółowe lokacje pełne interesujących obiektów oraz lekko komiksowa stylistyka. W polskiej wersji językowej postarano się o profesjonalny dubbing.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 5,1 / 10 na podstawie 477 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9 / 10 na podstawie 2359 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 199,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Syberia 3

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Syberia 3

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3 2.6 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 550 Ti/Radeon R7 260X lub lepsza
 • 45 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5-4590 3.3 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960 lub lepsza
 • 45 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
Recenzja gry Syberia 3 – niezła przygoda w cieniu poważnych błędów
Recenzja gry Syberia 3 – niezła przygoda w cieniu poważnych błędów

Recenzja 24 kwietnia 2017, 15:00

Artyści stanęli na wysokości zadania. Wizerunki bohaterów zapadają w pamięć, zmyślne urządzenia podtrzymują klimat poprzednich części, a w ośnieżonych tłach czai się jakaś melancholia. Oprawa daje poczucie obcowania z najwyższej klasy europejskim komiksem ożywającym na naszych oczach. Takim, o którym będzie się wspominać przez lata.

PC
PS4
XONE
Switch