Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCPSViOS
Okładka Papers, Please (PC)

Papers, Please

Nietypowa gra logiczna, stanowiąca swoistą satyrę na ustrój komunistyczny i będąca pierwszym komercyjnym projektem dewelopera Lucasa Pope’a.

Logiczne | 2D | indie | eksperymentalne/artystyczne

Okładka Papers, Please (PC)

producent: Lucas Pope

wydawca: Lucas Pope

Strona oficjalna

data premiery gry:

8sie2013

PC

12gru2014

iOS

12gru2017

PSV

Papers, Please to oryginalna gra logiczna, w której zajmujemy się analizą wniosków o pozwolenia na wjazd do kraju. Gra została opracowana przez niezależnego twórcę Lucasa Pope’a i trafiła m.in. na platformę PC, iOS i PSV.

Fabuła

Produkcja jest kolejną w dorobku Pope’a satyrą na ustrój komunistyczny i stawia gracza w roli urzędnika służby celnej w fikcyjnym kraju o nazwie Arstotzka. W wyniku trwającej kilka lat wojny z sąsiednim państwem (Kolechią), w kraju wprowadzono dosyć rygorystyczne zasady wjazdu do kraju, a jako że granica obu państw przechodzi przez sam środek miasta Grestin, naszym zadaniem jest kompleksowa kontrola wszystkich wjeżdżających do Arstotzki obywateli, celem wyłapania potencjalnych przemytników, szpiegów oraz terrorystów.

Mechanika

Zabawa sprowadza się w znacznej mierze do skrupulatnej analizy dokumentów, przedkładanych przez potencjalnych turystów. To jednak nie wszystko, gdyż aby w pełni ocenić ewentualne zagrożenie, możemy posunąć się także do analizy odcisków palców i przeprowadzania niezapowiedzianych inspekcji oraz przeszukań. Dzięki uzyskanym w ten sposób informacjom musimy zdecydować, czy wpuścić podróżnego do kraju, czy może zakazać mu wizyty i wtrącić wichrzyciela do więzienia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 1489 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Gry podobne do Papers, Please

Klasyfikacja PEGI Papers, Please

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe Papers, Please

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 1.5 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 100 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7
  • łącze internetowe
SOMA i OnRush w grudniowej ofercie PlayStation Plus
SOMA i OnRush w grudniowej ofercie PlayStation Plus

wiadomość28 listopada 2018

Sony przedstawiło listę gier, które w grudniu trafią do oferty PlayStation Plus. Posiadacze konsoli PS4 otrzymają możliwość pobrania gier SOMA, OnRush oraz Iconoclasts. Na właścicieli PlayStation 3 oraz PS Vity czekają także Steins;Gate, Steredenn oraz Papers, Please.

Krótkometrażowy film Papers, Please już dostępny
Krótkometrażowy film Papers, Please już dostępny

wiadomość25 lutego 2018

Doczekaliśmy się premiery zapowiedzianego w 2017 roku krótkometrażowego filmu opartego na grze Papers, Please. Obejrzycie go w serwisie YouTube i na Steamie.

Znamy datę premiery filmu opartego na Papers, Please
Znamy datę premiery filmu opartego na Papers, Please

wiadomość21 lutego 2018

Jakiś czas temu mogliśmy zobaczyć zwiastun krótkometrażowego filmu opartego na grze Papers, Please. Premiera tej ciekawej produkcji odbędzie się już pod koniec lutego.

Pierwszy zwiastun filmowej adaptacji gry Papers, Please
Pierwszy zwiastun filmowej adaptacji gry Papers, Please

wiadomość28 października 2017

W sieci opublikowany został pierwszy zwiastun filmu krótkometrażowego będącego adaptacją gry Papers, Please. Za produkcję obrazu odpowiada rosyjski reżyser Nikita Ordynskiy.

Powstaje film krótkometrażowy na podstawie Papers, Please

wiadomość30 maja 2017

Adaptacje gier wideo to nic nowego – mniej lub bardziej udane filmy, zazwyczaj na podstawie tytułów, którym udało się zdobyć popularność na całym świecie, towarzyszą naszej branży od dobrych kilkudziesięciu lat. Najnowszą pozycją, która doczeka się swojego filmowego odpowiednika, jest Papers, Please.

PC
iOS
PSV