Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 listopada 2018, 18:39

autor: Ender

SOMA i OnRush w grudniowej ofercie PlayStation Plus

Sony przedstawiło listę gier, które w grudniu trafią do oferty PlayStation Plus. Posiadacze konsoli PS4 otrzymają możliwość pobrania gier SOMA, OnRush oraz Iconoclasts. Na właścicieli PlayStation 3 oraz PS Vity czekają także Steins;Gate, Steredenn oraz Papers, Please.

Sony opublikowało właśnie informację na temat gier, które w grudniu trafią do subskrybentów PlayStation Plus. Posiadacze PlayStation 4 będą mogli w sumie pobrać trzy tytuły. Dwa z nich dostępne będą wyłącznie na tej platformie. Pierwszym z nich jest wielokrotnie nagradzany survival horror w klimatach science-fiction SOMA z 2015 roku. Jego akcja rozgrywa się w leżącej na dnie oceanu stacji badawczej PATHOS-II. Została ona opanowana przez zbuntowaną sztuczną inteligencję, która najprawdopodobniej doprowadziła do śmierci całej załogi. Drugą udostępnioną produkcją jest zręcznościowa gra wyścigowa OnRush, która została wydana zaledwie w czerwcu tego roku. Tytuł nastawiony jest na zabawę wieloosobową i oferuje szereg zróżnicowanych trybów rozgrywki, w których rywalizujemy drużynowo lub w pojedynkę.

Na właścicieli PlayStation 3 czeka Steins;Gate, a więc jedna z najlepiej ocenianych przygodówek visual novel w historii, która w przeciągu lat doczekała się kontynuacji oraz licznych spin-offów. Otrzymają oni również klasyczną dwuwymiarową kosmiczną strzelankę Steredenn. Do fanów przenośnej Vity trafi z kolei Papers, Please. Jest to jedna z najlepiej ocenianych i najczęściej nagradzanych gier niezależnych ostatnich lat. Wcielamy się w niej w przeciętnego strażnika i urzędnika celnego, pracującego na granicy fikcyjnego autorytarnego państwa Arstotzka. Ostatnia z grudniowych produkcji przeznaczona jest zarówno na PlayStation 4, jaki i na PlayStation Vitę. Mowa to o grze Iconoclasts, a więc dwuwymiarowej metroidvanii, która ukazała się w styczniu tego roku.

SOMA i OnRush w grudniowej ofercie PlayStation Plus - ilustracja #1

PS Plus to płatna usługa dla użytkowników konsol PlayStation. W ramach subskrypcji otrzymujemy m.in. co najmniej dwie darmowe gry, możliwość grania online, ekskluzywne zniżki w PS Store, pierwszeństwo grania w wybrane tytuły oraz 10 GB miejsca na swoje save'y w chmurze. Usługa jest dostępna w ramach następujących abonamentów: 1 miesiąc (33 PLN), 3 miesiące (100 PLN) i 12 miesięcy (240 PLN).

 1. Oficjalna strona PlayStation Plus

Grudniowa oferta PlayStation Plus:

 1. SOMA (PS4)
 2. OnRush (PS4)
 3. Steins;Gate (PS3)
 4. Steredenn (PS3)
 5. Iconoclasts (PS Vita/PS4)
 6. Papers, Please (PS Vita)

Gry pobierzemy za darmo od 4 grudnia.

Gry, które w grudniu zostaną wycofane z usługi PlayStation Plus:

 1. Yakuza Kiwami (PS4)
 2. Bulletstorm: Full Clip Edition (PS4)
 3. Arkedo Series [zestaw trzech gier – Arkedo: Jump, Arkedo Pixel, Arkedo Swap] (PS3)
 4. Jackbox Party Pack 2 (PS3)
 5. Burly Men at Sea (PS Vita/PS4)
 6. Roundabout (PS Vita/PS4)