Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS4XONEPC
Okładka OnRush (PS4)
OkładkaOnRush (PS4)

OnRush

Dynamiczna gra wyścigowa, w której walczymy o zwycięstwo w jednym z kilku typów zawodów. OnRush zostało zainspirowane nie tylko przez takie gry, jak seria MotorStorm, lecz także przez tak zwane „hero shootery”, z bestsellerowym Overwatchem na czele.

Wyścigi | samochodowe | off-road | motocyklowe

OnRush Premiera

anulowana

PC

5cze2018

XONE PS4

producent: Codemasters wydawca: Codemasters wydawca PL: Techland Strona oficjalna

OnRush to dynamiczna gra wyścigowa, za której opracowaniem stoi studio Codemasters Software, a dokładnie – zespół utworzony z deweloperów, którzy pod sztandarem Evolution Studios stworzyli takie pozycje, jak seria WRC na PlayStation 2, cykl MotorStorm oraz DriveClub. Produkcja pojawiła się między innymi na platformie PC, PS4 i XONE.

Mechanika

Na tle innych reprezentantów gatunku OnRush wyróżnia się za sprawą elementów zaczerpniętych z tak zwanych „hero shooterów” (na czele z bestsellerowym Overwatchem). W trakcie zmagań naszym celem nie jest dotarcie do mety na pierwszym miejscu – zamiast tego o zwycięstwo walczymy w jednym z kilku typów zawodów, które rządzą się odmiennymi zasadami, a sukces zapewnia wyłącznie współpraca z innymi członkami zespołu. Oprócz dwóch sześcioosobowych drużyn na torze zawsze znajduje się dwunastu zawodników kontrolowanych przez sztuczną inteligencję; pomimo że ich zadaniem jest tworzenie zamieszania, ich obecność często można wykorzystać na własną korzyść, gdyż nie stanowią większego zagrożenia.

W toku zabawy zasiadamy za sterami ośmiu klas pojazdów, zróżnicowanych pod kątem mocnych i słabych stron oraz specjalnych umiejętności (jak generowana po udanym skoku fala uderzeniowa, ognisty ślad raniący rywali czy pozostawianie za sobą blokad spowalniających oponentów). Mowa o motocyklach (Blade oraz Outlaw), samochodach przypominających Hot rody (Vortex i Charger), futurystycznych autach (Dynamo oraz Interceptor) czy wreszcie o prawdziwych zawodnikach wagi ciężkiej wśród wehikułów (czyli Titanach i Enforcerach). Należy dodać, że w każdym z nich Rush jest ładowany w inny sposób – na jednośladach zdobywamy go, wykonując triki, jadąc Chargerem otrzymujemy go w zamian za przejeżdżanie tuż obok konkurentów, z kolei zasiadając za sterami na przykład Titana, jego zapas uzupełniamy poprzez eliminację adwersarzy.

Tryby gry

Pomimo że OnRush posiada tryb kariery dla pojedynczego gracza, w którym można przetestować swe umiejętności, startując w ponad setce mistrzostw, filarem gry jest sieciowy tryb multiplayer, pozwalający na zabawę w towarzystwie jedenastu graczy.

Podczas gdy w wyścigach typu Overdrive na rozmaite sposoby ładujemy dopalacz (tytułowy Rush), nabijając w ten sposób drużynowy licznik punktów (wygrywa ekipa, która pod koniec zmagań uzbiera ich więcej), w Countdown zaliczamy kolejne checkpointy, dodając swojej drużynie więcej czasu na skończenie wyścigu; w Lockdown z kolei staramy się jak najdłużej utrzymać kontrolę nad strefą wpływów, która przemieszcza się po torze z zawrotną prędkością, natomiast w Switch próbujemy przetrwać jak najdłużej, przeskakując pomiędzy kolejnymi rodzajami pojazdów po każdej śmierci. Warto odnotować, że nad tym, by gracz nieustannie znajdował się w centrum akcji, czuwa system The Stampede; dzięki niemu po wypadnięciu z trasy lub zostając daleko w tyle, jesteśmy automatycznie przenoszeni w sam środek stawki.

Kwestie techniczne

Wydany na platformę PC, PS4 i XONE OnRush posiada trójwymiarową grafikę przyzwoitej jakości; na jej korzyść działa zarówno bogata kolorystyka oraz zaawansowany model zniszczeń pojazdów, jak i rozbudowany wachlarz efektów specjalnych. Dopełnieniem całości jest soundtrack zagrzewający do boju.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-12  

Ocena użytkowników: 4,5 / 10 na podstawie 199 głosów czytelników.

OnRush cena w dniu premiery: 289,00 PLN

Klasyfikacja PEGI OnRush

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
XONE
PS4
PC