Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lutego 2018, 09:53

autor: Aquma

OnRush z nowym gameplay trailerem

Zręcznościowa gra wyścigowa OnRush od brytyjskiego studia Codemasters (a dokładniej od oddziału złożonego z ekipy Evolution Studios) doczekała się zwiastuna prezentującego fragmenty rozgrywki. Ponadto zapowiedziano otwarte beta-testy, które odbędą się w maju na PlayStation 4 oraz Xboksie One.

OnRush to kolejna – i znacząco odmienna – gra studia, które kiedyś kształtowało ten gatunek. - OnRush z nowym gameplay trailerem - wiadomość - 2018-02-21
OnRush to kolejna – i znacząco odmienna – gra studia, które kiedyś kształtowało ten gatunek.
ONRUSH W SKRÓCIE:
  1. Deweloper: Codemasters Software
  2. Wydawca: Codemasters Software
  3. Gatunek: zręcznościowe wyścigi
  4. Platformy: PC, PS4, Xbox One
  5. Data premiery: 4 czerwca 2018 r. (konsole), nieznana (PC)

Do sieci trafił kolejny zwiastun OnRush – nowej gry wyścigowej od legendarnego, brytyjskiego studia Codemasters (to autorzy m.in. serii DiRT, F1 czy GRID, choć za omawianym tytułem stoi akurat zupełnie nowy oddział firmy, złożony z osób odpowiedzialnych kiedyś np. za DriveClub oraz cykl Motorstorm). Materiał zawiera to, co najważniejsze, czyli soczystą porcję rozgrywki. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez twórców w notce blogowej, wszystko co możemy zobaczyć na trailerze pochodzi bezpośrednio z gry i nie zostało specjalnie wyreżyserowane z pomocą skryptów. A jest tam głównie wydestylowane, wysokooktanowe... szaleństwo. Zresztą, zobaczcie sami.

Trudno nie zauważyć, że OnRush jest pozycją zdecydowanie odmienną od dotychczasowych tytułów Codemasters, które na ogół skupiały się na – bardziej czy mniej, ale jednak wiernym – odwzorowaniu prawdziwego ścigania się w różnych warunkach i przy wykorzystaniu odmiennych typów samochodów. Tym razem mamy skaczące po górach motocykle, ścigające się ze świecącymi się na niebiesko samochodami terenowymi i dużo, naprawdę dużo wypadków, które w prawdziwym życiu byłyby przygodą niezwykle emocjonującą, ale też najprawdopodobniej jednorazową. Wszystko to do szybkiego rytmu kawałka Crevasse od grupy Qemists. I nie wiem jak Wam, ale mnie takie podejście naprawdę się podoba – zdaje się niesamowicie świeże i miodne na tle wszystkich, dominujących obecnie ten gatunek, quasi-realistycznych produkcji.

Warto odnotować, że na trailerze zobaczyć możemy pojazdy reprezentujące każdą z ośmiu obecnych w grze klas pojazdów. Mają one posiadać odmienne specjalne zdolności, dostosowane do konkretnego stylu gry. Jedne będą szybkie i nieuchwytne, inne lepiej poradzą sobie z wygrywaniem wyścigów poprzez zmniejszanie liczby biorących w nich udział konkurentów, a jeszcze inne pozwolą wspierać sojuszników.

Takich scen w OnRush z pewnością nie zabraknie. - OnRush z nowym gameplay trailerem - wiadomość - 2018-02-21
Takich scen w OnRush z pewnością nie zabraknie.

Okazja do przekonania się, jak w OnRush faktycznie się gra, nadarzy się w maju tego roku. To właśnie na ten miesiąc zaplanowane są otwarte testy beta na PlayStation 4 oraz Xboksie One. Niedługo później – 5 czerwca – na wspomnianych konsolach zadebiutuje pełna wersja tego tytułu. Data premiery powstającego wydania pecetowego nie jest na razie znana.

  1. OnRush dojedzie też na komputery
  2. Codemasters zapowiada zręcznościowe wyścigi OnRush
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
OnRush

OnRush