Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lutego 2018, 09:53

OnRush z nowym gameplay trailerem

Zręcznościowa gra wyścigowa OnRush od brytyjskiego studia Codemasters (a dokładniej od oddziału złożonego z ekipy Evolution Studios) doczekała się zwiastuna prezentującego fragmenty rozgrywki. Ponadto zapowiedziano otwarte beta-testy, które odbędą się w maju na PlayStation 4 oraz Xboksie One.

OnRush to kolejna – i znacząco odmienna – gra studia, które kiedyś kształtowało ten gatunek. - OnRush z nowym gameplay trailerem - wiadomość - 2018-02-21
OnRush to kolejna – i znacząco odmienna – gra studia, które kiedyś kształtowało ten gatunek.
ONRUSH W SKRÓCIE:
  1. Deweloper: Codemasters Software
  2. Wydawca: Codemasters Software
  3. Gatunek: zręcznościowe wyścigi
  4. Platformy: PC, PS4, Xbox One
  5. Data premiery: 4 czerwca 2018 r. (konsole), nieznana (PC)

Do sieci trafił kolejny zwiastun OnRush – nowej gry wyścigowej od legendarnego, brytyjskiego studia Codemasters (to autorzy m.in. serii DiRT, F1 czy GRID, choć za omawianym tytułem stoi akurat zupełnie nowy oddział firmy, złożony z osób odpowiedzialnych kiedyś np. za DriveClub oraz cykl Motorstorm). Materiał zawiera to, co najważniejsze, czyli soczystą porcję rozgrywki. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez twórców w notce blogowej, wszystko co możemy zobaczyć na trailerze pochodzi bezpośrednio z gry i nie zostało specjalnie wyreżyserowane z pomocą skryptów. A jest tam głównie wydestylowane, wysokooktanowe... szaleństwo. Zresztą, zobaczcie sami.

Trudno nie zauważyć, że OnRush jest pozycją zdecydowanie odmienną od dotychczasowych tytułów Codemasters, które na ogół skupiały się na – bardziej czy mniej, ale jednak wiernym – odwzorowaniu prawdziwego ścigania się w różnych warunkach i przy wykorzystaniu odmiennych typów samochodów. Tym razem mamy skaczące po górach motocykle, ścigające się ze świecącymi się na niebiesko samochodami terenowymi i dużo, naprawdę dużo wypadków, które w prawdziwym życiu byłyby przygodą niezwykle emocjonującą, ale też najprawdopodobniej jednorazową. Wszystko to do szybkiego rytmu kawałka Crevasse od grupy Qemists. I nie wiem jak Wam, ale mnie takie podejście naprawdę się podoba – zdaje się niesamowicie świeże i miodne na tle wszystkich, dominujących obecnie ten gatunek, quasi-realistycznych produkcji.

Warto odnotować, że na trailerze zobaczyć możemy pojazdy reprezentujące każdą z ośmiu obecnych w grze klas pojazdów. Mają one posiadać odmienne specjalne zdolności, dostosowane do konkretnego stylu gry. Jedne będą szybkie i nieuchwytne, inne lepiej poradzą sobie z wygrywaniem wyścigów poprzez zmniejszanie liczby biorących w nich udział konkurentów, a jeszcze inne pozwolą wspierać sojuszników.

Takich scen w OnRush z pewnością nie zabraknie. - OnRush z nowym gameplay trailerem - wiadomość - 2018-02-21
Takich scen w OnRush z pewnością nie zabraknie.

Okazja do przekonania się, jak w OnRush faktycznie się gra, nadarzy się w maju tego roku. To właśnie na ten miesiąc zaplanowane są otwarte testy beta na PlayStation 4 oraz Xboksie One. Niedługo później – 5 czerwca – na wspomnianych konsolach zadebiutuje pełna wersja tego tytułu. Data premiery powstającego wydania pecetowego nie jest na razie znana.

  1. OnRush dojedzie też na komputery
  2. Codemasters zapowiada zręcznościowe wyścigi OnRush