Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 października 2017, 19:44

autor: Grzegorz "godrikus" Chmielewski

OnRush dojedzie też na komputery

Zapowiedziana na wczorajszej konferencji Sony nowa gra wyścigowa od firmy Codemasters poza PlayStation 4 i Xboksem One pojawi się też na komputerach osobistych. Pecetowcy będą musieli jednak poczekać nieco dłużej.

OnRush ma być odmianą dla skupionego raczej na wiernym odwzorowywaniu rajdowej rzeczywistości Codemasters. - OnRush dojedzie też na komputery - wiadomość - 2017-11-03
OnRush ma być odmianą dla skupionego raczej na wiernym odwzorowywaniu rajdowej rzeczywistości Codemasters.

Wczorajsza konferencja Sony na Paris Game Week przyniosła zapowiedzi licznych gier. Jedną z nich jest OnRush – typowo zręcznościowa ścigałka, w której siądziemy za sterami przeróżnych pojazdów i weźmiemy udział w wyścigach na zakręconych trasach. Za grę odpowiada studio Codemasters (a dokładniej jego oddział, składający się m.in. z członków nieistniejącego już Evolution Studios). „Mistrzowie kodu” znani są z nieco bardziej przyziemnych symulacji jazdy – między innymi z serii GRID, DiRT czy F1, a wcześniejsze próby postawienia przez nich wyłącznie na aspekt zręcznościowy, destrukcję czy akrobacje (np. DiRT Showdown) nie spotykały się ze szczególnie ciepłym przyjęciem. Wygląda więc na to, że brytyjski deweloper postanowił ponownie spróbować swoich sił w nieco innych, swobodnych klimatach jazdy bez trzymanki. Podczas prezentacji gry otrzymaliśmy informację, że pojawi się ona na PlayStation 4 i Xboksa One, okazuje się jednak, że gracze pecetowi także mogą liczyć na odrobinę szaleństwa od twórców klasycznego Colin McRae Rally. Na tę przyjemność będą jednak musieli poczekać trochę dłużej niż konsolowcy. Cytując wypowiedź community managera firmy Codemasters w jednym z wątków na Reddicie:

OnRush to czysto zręcznościowa gra wyścigowa, najlepiej przystosowana do konsol, a [nasze] studio jest doświadczone w tworzeniu gier wyścigowych na konsole. Gra w późniejszym czasie z pewnością ukaże się też na PC, lecz naprawdę chcieliśmy skupić się najpierw na dostarczeniu najlepszego możliwego doświadczenia na konsolach.

Właśnie te słowa potwierdzają, że gracze pecetowi mają na co czekać. Przypominamy, że premiera OnRush w wersji na PlayStation 4 i Xboksa One jest zaplanowana na lato 2018 roku. Poniżej z kolei możecie zobaczyć upubliczniony wczoraj pierwszy zwiastun tej produkcji: