Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS4
Okładka DriveClub (PS4)
OkładkaDriveClub (PS4)

DriveClub PS4

Zręcznościowe wyścigi samochodowe, stworzone z myślą o zabawie w trybie wieloosobowym. Dewelopingu DriveClub podjęło się studio Evolution, znane przede wszystkim z serii World Rally Championship oraz MotorStorm.

Wyścigi | samochodowe | kooperacja | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

DriveClub Premiera PS4

7października2014

pudełko PL

8października2014

DriveClub jest grą wyścigową przygotowaną przez weteranów branży odpowiedzialnych za markę Motorstorm - studio Evolution Studios. W odróżnieniu jednak od wspomnianego tytułu, produkcja ta pozwala zasiąść za kierownicą prawdziwych sportowych wozów.

Tytuł przedstawia również odmienne podejście do ścigania się i przede wszystkim skupia się na współpracy społeczności graczy, który organizują się w tytułowe kluby i wspólnie pracują na konto i reputację całego zespołu kolekcjonując „punkty sławy”. Te przyznawane są zarówno za wysokie miejsca osiągnięte w danych zawodach, jak i wykonywanie licznych celów pobocznych.

Rozgrywka w DriveClub ma czysto zręcznościowy charakter – model jazdy jest przystępny i prosty w opanowaniu. Ponadto z racji nastawiania gry na z tryb multiplayer, zyskujemy dostęp do szeregu opcji społecznościowych wpływających na rywalizację między uczestnikami wyścigów.

Twórcy ogromna wagę przywiązują do oprawy graficznej. Samochody zostały wymodelowane w najdrobniejszych szczegółach, a zastosowane shadery sprawiają, że wszystkie materiały składające się zarówno na wnętrze jak i wygląd zewnętrzny pojazdu wyglądają bardzo naturalnie.

DriveClub pojawił się na rynku w dwóch wersjach – płatnej pudełkowej oraz darmowej dostępnej dla posiadaczy abonamentu PlayStation Plus, ograniczonej pod względem ilości dostępnych tras, samochodów czy opcji rozgrywki.

Ostatnia modyfikacja 21 listopada 2014

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 5 / 10 na podstawie 1770 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.9 / 10 na podstawie 248 głosów czytelników.

DriveClub cena w dniu premiery: 259,90 PLN

Klasyfikacja PEGI DriveClub

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.