Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 marca 2019, 10:40

Sony usunie DriveClub ze sprzedaży, a w 2020 r. wyłączy serwery

Firma Sony ogłosiła, że w sierpniu usunie ze sprzedaży gry wyścigowe DriveClub, DriveClub VR i DriveClub Bikes. Natomiast w przyszłym roku wyłączone zostaną serwery tych produkcji.

Gra wjechała na rynek w 2014 roku. - Sony usunie DriveClub ze sprzedaży, a w 2020 r. wyłączy serwery - wiadomość - 2019-03-31
Gra wjechała na rynek w 2014 roku.
DRIVECLUB W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Evolution Studios
  2. Wydawca: Sony Interactive Entertainment
  3. Gatunek: wyścigi
  4. Platforma: PS4
  5. Data premiery: 7 października 2014 roku.

Sony postanowiło zakończyć wsparcie dla marki DriveClub. Firma poinformowała, że 31 sierpnia tego roku ze sprzedaży w PlayStation Store usunięte zostaną trzy pozycje - DriveClub, DriveClub VR, DriveClub Bikes. Osoby, które nabędą te tytuły wcześniej, będą mogły kontynuować zabawę. Możliwe również ma być pobranie gier po wspomnianym terminie.

Niestety, Sony ogłosiło również plany zamknięcia serwerów tych produkcji, co nastąpi 31 marca 2020 roku. Od tego dnia możliwa będzie już wyłącznie rozgrywka w trybie dla pojedynczego gracza.

Przypomnijmy, że DriveClub to gra wyścigowa dostępna tylko na PlayStation 4, która ukazała się w październiku 2014 roku. Produkcja nie do końca spełniła pokładane w niej nadzieje. Średnia ocen według serwisu Metacritic wyniosła 71%, a nasz redaktor wystawił tytułowi notę 6.0/10. Następne kilkanaście miesięcy autorzy spędzili jednak na rozwijaniu projektu i wyszło im to całkiem dobrze. Niestety, nie uratowało to odpowiedzialnego za grę studia Evolution, które zamknięto w 2016 r.

W 2015 roku ukazał się duży płatny dodatek zatytułowany DriveClub Bikes, który wprowadził możliwość jazdy motocyklami. Rozszerzenie dostępne jest również jako samodzielna produkcja. Z kolei w 2016 r. wydano DriveClub VR, czyli mocno zmodyfikowaną wersję pierwowzoru, dopasowaną do wirtualnej rzeczywistości.

Koniec StarBlood Arena.

Równoległe firma Sony ogłosiła, że 25 lipca tego roku zostaną zamknięte serwery strzelanki StarBlood Arena.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry DriveClub