Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS4
Okładka DriveClub Bikes (PS4)

DriveClub Bikes PS4

Pierwszy dodatek do zręcznościowej gry wyścigowej, wydanej ekskluzywnie na konsolę PlayStation 4, od brytyjskiego Evolution Studios - twórców serii WRC i MotorStorm.

To jest dodatek do gry DriveClub.

Wyścigi | motocyklowe | multiplayer | kooperacja | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 4
Okładka DriveClub Bikes (PS4)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS4:

27października2015

27października2015

PSN

DriveClub Bikes to pierwszy dodatek do zręcznościowej gry wyścigowej, która ukazała się w październiku 2014 roku na platformie PS4. Za produkcję podstawki oraz rozszerzenia odpowiada istniejące od 1999 roku brytyjskie studio Evolution. Zespół wyspecjalizował się w grach wyścigowych i ma na koncie serie, takie jak WRC oraz MotorStrom. DriveClub Bikes dostępne jest w sprzedaży jako samodzielna produkcja, a także jako DLC dla oryginalnego DriveClub.

Mechanika

DriveClub Bikes oferuje model jazdy zbliżony do tego z podstawki. Mamy więc tutaj do czynienia ze zręcznościową grą, która posiada pewne elementy wyścigowego symulatora. Na jazdę motocykli wpływa więc pogoda oraz stan nawierzchni dróg. Przy deszczowej pogodzie będziemy mieli problemy z przyczepnością, a na szutrowych drogach odczujemy każdą nierówność trasy. Tytuł oferuje tylko wizualny model zniszczeń jednośladów, który nie wpływa na ich osiągi. W przeciwieństwie do wielu współczesnych gier z gatunku, wszystkie trasy są zamknięte, nie mamy więc okazji, by zjechać z wyznaczonej drogi, poszukując np. przydatnych skrótów. Twórcy udostępnili graczom 12 najszybszych i najlepszych motocykli świata, skonstruowanych przez firmy, takie jak Yamaha, Ducati, Kawasaki, Honda czy BMW, które odblokowujemy wraz z postępami.

Tryby gry

Gracze mogą wziąć udział w kampanii składającej się z kilkudziesięciu eventów o rosnącym stopniu trudności. Jest ona podzielona na puchary rozgrywające się na drogach krajów, takich jak Japonia, Kanada, Indie czy Chile. Niestety DriveClub Bikes nie posiada żadnych nowych tras, wszystkie z nich znajdziemy w podstawowej edycji tytułu. W produkcji nie zabrakło także rozbudowanego trybu multiplayer, który pozwala na zakładanie tytułowych kilkuosobowych klubów kierowców oraz na konkurowanie z innymi kierowcami w różnego rodzaju wyzwaniach.

Kwestie techniczne

Produkcja na PS4 oferuje realistyczną oprawę graficzną, której jednym z najlepszych elementów są efekty pogodowe, takie jak śnieg czy deszcz. Silnik gry oferuje obraz w rozdzielczości full HD, który wyświetlany jest z prędkością 30 klatek na sekundę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena czytelników: 5,5 / 10 na podstawie 102 głosów czytelników.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do DriveClub Bikes

Klasyfikacja PEGI DriveClub Bikes

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Sony usunie DriveClub ze sprzedaży, a w 2020 r. wyłączy serwery
Sony usunie DriveClub ze sprzedaży, a w 2020 r. wyłączy serwery

wiadomość30 marca 2019

Firma Sony ogłosiła, że w sierpniu usunie ze sprzedaży gry wyścigowe DriveClub, DriveClub VR i DriveClub Bikes. Natomiast w przyszłym roku wyłączone zostaną serwery tych produkcji.

DriveClub Bikes – zapowiedziano samodzielny dodatek do gry DriveClub
DriveClub Bikes – zapowiedziano samodzielny dodatek do gry DriveClub

wiadomość27 października 2015

Producenci wydanej w ubiegłym roku samochodowej gry DriveClub zapowiedzieli samodzielny dodatek do produkcji, który zatytułowany został DriveClub Bikes. Pozwala on nam wziąć udział w zawodach i wyścigach motocyklowych. Rozszerzenie zadebiutuje w cyfrowej sprzedaży jeszcze dziś.

DriveClub Bikes może zostać dzisiaj zapowiedziane przez Sony
DriveClub Bikes może zostać dzisiaj zapowiedziane przez Sony

wiadomość27 października 2015

Wiele wskazuje na to, że dzisiaj wieczorem firma Sony zapowie DriveClub Bikes, czyli koncentrujący się na wyścigach motocyklowych projekt stanowiący rozwinięcie zeszłorocznego DriveClub.