Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS4
Okładka DriveClub Bikes (PS4)
OkładkaDriveClub Bikes (PS4)

DriveClub Bikes PS4

Pierwszy dodatek do zręcznościowej gry wyścigowej, wydanej ekskluzywnie na konsolę PlayStation 4, od brytyjskiego Evolution Studios - twórców serii WRC i MotorStorm.

To jest dodatek do gry DriveClub.

Wyścigi | motocyklowe | kooperacja | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

DriveClub Bikes Premiera PS4

27października2015

PSN

27października2015

producent: Evolution Studios wydawca: Sony Interactive Entertainment Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do DriveClub Bikes

RIDE

F1 2015

MotoGP 15

DriveClub Bikes to pierwszy dodatek do zręcznościowej gry wyścigowej, która ukazała się w październiku 2014 roku na platformie PS4. Za produkcję podstawki oraz rozszerzenia odpowiada istniejące od 1999 roku brytyjskie studio Evolution. Zespół wyspecjalizował się w grach wyścigowych i ma na koncie serie, takie jak WRC oraz MotorStrom. DriveClub Bikes dostępne jest w sprzedaży jako samodzielna produkcja, a także jako DLC dla oryginalnego DriveClub.

Mechanika

DriveClub Bikes oferuje model jazdy zbliżony do tego z podstawki. Mamy więc tutaj do czynienia ze zręcznościową grą, która posiada pewne elementy wyścigowego symulatora. Na jazdę motocykli wpływa więc pogoda oraz stan nawierzchni dróg. Przy deszczowej pogodzie będziemy mieli problemy z przyczepnością, a na szutrowych drogach odczujemy każdą nierówność trasy. Tytuł oferuje tylko wizualny model zniszczeń jednośladów, który nie wpływa na ich osiągi. W przeciwieństwie do wielu współczesnych gier z gatunku, wszystkie trasy są zamknięte, nie mamy więc okazji, by zjechać z wyznaczonej drogi, poszukując np. przydatnych skrótów. Twórcy udostępnili graczom 12 najszybszych i najlepszych motocykli świata, skonstruowanych przez firmy, takie jak Yamaha, Ducati, Kawasaki, Honda czy BMW, które odblokowujemy wraz z postępami.

Tryby gry

Gracze mogą wziąć udział w kampanii składającej się z kilkudziesięciu eventów o rosnącym stopniu trudności. Jest ona podzielona na puchary rozgrywające się na drogach krajów, takich jak Japonia, Kanada, Indie czy Chile. Niestety DriveClub Bikes nie posiada żadnych nowych tras, wszystkie z nich znajdziemy w podstawowej edycji tytułu. W produkcji nie zabrakło także rozbudowanego trybu multiplayer, który pozwala na zakładanie tytułowych kilkuosobowych klubów kierowców oraz na konkurowanie z innymi kierowcami w różnego rodzaju wyzwaniach.

Kwestie techniczne

Produkcja na PS4 oferuje realistyczną oprawę graficzną, której jednym z najlepszych elementów są efekty pogodowe, takie jak śnieg czy deszcz. Silnik gry oferuje obraz w rozdzielczości full HD, który wyświetlany jest z prędkością 30 klatek na sekundę.

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena użytkowników: 5,5 / 10 na podstawie 104 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI DriveClub Bikes

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.