Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCX360PS4XONEPS3
Okładka MotoGP 15 (PC)
OkładkaMotoGP 15 (PC)

MotoGP 15

Następna z dorocznych edycji cyklu symulatorów motocyklowych, za której powstanie odpowiada ponownie włoskie studio Milestone, znane z takich serii jak WRC: FIA World Championship oraz SBK: Superbike World Championship.

Wyścigi | motocyklowe

MotoGP 15 Premiera

24cze2015

PC X360 PS3 XONE PS4

producent: Milestone wydawca: pQube Strona oficjalna

Gry podobne do MotoGP 15

RIDE

Moto GP 08

RIDE 2

MotoGP 15 to następna odsłona zapoczątkowanej w 2000 roku serii symulatorów wyścigów motocyklowych. Podobnie jak w przypadku kilku poprzednich części cyklu, również i tym razem pieczę nad procesem deweloperskim sprawowała doświadczona ekipa z włoskiego studia Milestone. Deweloper ma na swoim koncie sporo rozpoznawalnych produkcji z gatunku wyścigów, w tym WRC: FIA World Rally Championship, SBK: Superbike World Championship czy właśnie MotoGP.

W MotoGP 15 gracze otrzymują solidnie opracowaną, bardzo złożoną produkcję. Przede wszystkim, tak jak w przypadku poprzednich części, warto zwrócić uwagę na obecność licencji Motocyklowych Mistrzostw Świata, dzięki której gracze odnajdą tu zarówno realnie istniejące jednoślady, tory wyścigowe, jak i prawdziwych sponsorów czy 40 malowań pojazdów z oficjalnymi kolorami. Gra zapewnia sposobność bardzo drobiazgowego modyfikowania rozgrywki przy wykorzystaniu ponad 100 zaimplementowanych akcesoriów, które możemy kupić za sprawą gromadzonej w czasie zabawy wirtualnej waluty. Wspomniane „GP Credits” dostępne są zarówno podczas gry w pojedynkę, jak i w czasie zmagań z innymi graczami przez sieć.

Rozbudowany tryb kariery pozwala na swobodne podpisywanie kontraktów, negocjacje z potencjalnymi sponsorami czy dobieranie motocykli, kierowców oraz zespołów mechaników według preferencji gracza. Spersonalizować można również samego kierowcę, decydując o jego imieniu, twarzy czy podstawowych cechach fizycznych. Nie zabrakło też możliwości kupna wybranych gadżetów dla naszych kierowców, takich jak buty czy rękawice, a także sposobności na zmianę kolorystyki stroju. Twórcy oddali grającym do dyspozycji także trzy wozy kempingowe (w klasie podstawowej, średniej i najbardziej ekskluzywnej).

Włosi przygotowali 20 modeli jednośladów w klasach MotoGP, Moto 2 oraz Moto 3, jednocześnie chwaląc się zaimplementowaniem do gry legendarnych motocykli dwusuwowych. Co istotne, nie zabrakło też tych zespołów i motocykli, które brały udział w sezonie 2015 oraz podczas „Real Events” w sezonie 2014. Ponadto, producenci pokusili się także o opracowanie nowego trybu rozgrywki. Beat the Time, bo o nim właśnie mowa, wymaga od gracza pobicia rekordu na wskazanym torze z wykorzystaniem z góry narzuconego przez system jednośladu.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 8,7 / 10 na podstawie 104 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,4 / 10 na podstawie 20 głosów czytelników.

MotoGP 15 cena w dniu premiery: 119,90 PLN

Klasyfikacja PEGI MotoGP 15

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

MotoGP 15 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-530 2.93 GHz/AMD Phenom II X4 850 3.30
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460/1 GB Radeon HD 6790 lub lepsza
 • 30 GB HDD
 • Windows Vista(SP2)/7(SP1)/8/8.1
 • Zalecane:
 • Intel Core i7-3770 3.4 GHz/AMD FX-8350 4.0
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 3 GB GeForce GTX 770/4 GB Radeon R9 290X lub lepsza
 • 30 GB HDD
 • Windows 7(SP1)/8/8.1 64-bit
PC
X360
PS3
XONE
PS4