Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS4
Okładka DriveClub VR (PS4)

DriveClub VR PS4

Przeznaczona do współpracy z goglami rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR specjalna wersja wydanej w 2014 roku gry wyścigowej Drive Club, stworzona przez twórców pierwowzoru ze studia Evolution, którzy po jego rozwiązaniu weszli w skład zespołu Codemasters Software.

Wyścigi | FPP | samochodowe | kooperacja | PlayStation VR | rzeczywistość wirtualna | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 4
Okładka DriveClub VR (PS4)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS4:

13października2016

13października2016

pudełko PL

13października2016

PSN

DriveClub VR to przeznaczona na PS4 i gogle rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR gra wyścigowa. Jest to znacznie zmodyfikowana wersja DriveClub z października 2014 roku, za które odpowiada ekipa Evolution Studios. Firma, co prawda, została zamknięta, jednak opisywany projekt stworzyli ludzie odpowiedzialni za oryginał, gdyż zostali oni zatrudnieni w Codemasters.

Mechanika

Produkcja jest oczywiście grą wyścigową, w której zasiadamy za kierownicą rozmaitych sportowych samochodów. Dzięki technologii wirtualnej rzeczywistości akcję obserwujemy z oczu postaci siedzącej w aucie, po którym możemy się też dowolnie rozglądać. Gracze biorą udział w rozmaitych zawodach, walcząc z przeciwnikami sterowanymi przez SI oraz z innymi osobami. Rozgrywka, podobnie jak w oryginalnym DriveClub, ma zręcznościowy charakter, choć różnice w prowadzeniu poszczególnych modeli pojazdów są odczuwalne.

Kwestie techniczne

Choć w ogólnych założeniach DriveClub VR jest bardzo podobne do pierwotnego wydania, to jednak deweloperzy zatroszczyli się o sporo nowinek. Oprócz samego przystosowania rozgrywki pod PlayStation VR, doczekaliśmy się także zupełnie nowych, miejskich tras. Ponadto zmodernizowano udźwiękowienie oraz udostępniono specjalny tryb, w którym oglądamy poszczególne modele samochodów. Opcja ta przypomina Forzavistę, znaną z serii Forza Motorsport.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 2,3 / 10 na podstawie 157 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.5 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 149,90 PLN

Gry podobne do DriveClub VR

Klasyfikacja PEGI DriveClub VR

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Sony usunie DriveClub ze sprzedaży, a w 2020 r. wyłączy serwery
Sony usunie DriveClub ze sprzedaży, a w 2020 r. wyłączy serwery

wiadomość30 marca 2019

Firma Sony ogłosiła, że w sierpniu usunie ze sprzedaży gry wyścigowe DriveClub, DriveClub VR i DriveClub Bikes. Natomiast w przyszłym roku wyłączone zostaną serwery tych produkcji.

DriveClub VR potwierdzone - premiera w październiku
DriveClub VR potwierdzone - premiera w październiku

wiadomość30 lipca 2016

Od jakiegoś czasu w sieci krążyły informacje związane z grą DriveClub VR na PlayStation VR. Dziś wiemy już, że projekt faktycznie powstaje i ukaże się 13 października wraz z goglami rzeczywistości wirtualnej.

DriveClub najprawdopodobniej trafi na PlayStation VR
DriveClub najprawdopodobniej trafi na PlayStation VR

wiadomość26 kwietnia 2016

Niezapowiedziana jeszcze gra DriveClub VR otrzymała ocenę E od organizacji ESRB, co jednoznacznie wskazuje na to, że Sony ma zamiar stworzyć nową wersję wyścigówki z 2014 roku, korzystającą z technologii wirtualnej rzeczywistości.