Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS4
Okładka DriveClub VR (PS4)
OkładkaDriveClub VR (PS4)

DriveClub VR PS4

Przeznaczona do współpracy z goglami rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR specjalna wersja wydanej w 2014 roku gry wyścigowej Drive Club, stworzona przez twórców pierwowzoru ze studia Evolution, którzy po jego rozwiązaniu weszli w skład zespołu Codemasters Software.

Wyścigi | FPP | samochodowe | kooperacja | PlayStation VR | rzeczywistość wirtualna | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

DriveClub VR Premiera PS4

13października2016

pudełko PL

13października2016

PSN

13października2016

producent: Evolution Studios wydawca: Sony Interactive Entertainment wydawca PL: Sony Interactive Entertainment Polska

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do DriveClub VR

Project CARS

DriveClub

Gran Turismo 7

DriveClub VR to przeznaczona na PS4 i gogle rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR gra wyścigowa. Jest to znacznie zmodyfikowana wersja DriveClub z października 2014 roku, za które odpowiada ekipa Evolution Studios. Firma, co prawda, została zamknięta, jednak opisywany projekt stworzyli ludzie odpowiedzialni za oryginał, gdyż zostali oni zatrudnieni w Codemasters.

Mechanika

Produkcja jest oczywiście grą wyścigową, w której zasiadamy za kierownicą rozmaitych sportowych samochodów. Dzięki technologii wirtualnej rzeczywistości akcję obserwujemy z oczu postaci siedzącej w aucie, po którym możemy się też dowolnie rozglądać. Gracze biorą udział w rozmaitych zawodach, walcząc z przeciwnikami sterowanymi przez SI oraz z innymi osobami. Rozgrywka, podobnie jak w oryginalnym DriveClub, ma zręcznościowy charakter, choć różnice w prowadzeniu poszczególnych modeli pojazdów są odczuwalne.

Kwestie techniczne

Choć w ogólnych założeniach DriveClub VR jest bardzo podobne do pierwotnego wydania, to jednak deweloperzy zatroszczyli się o sporo nowinek. Oprócz samego przystosowania rozgrywki pod PlayStation VR, doczekaliśmy się także zupełnie nowych, miejskich tras. Ponadto zmodernizowano udźwiękowienie oraz udostępniono specjalny tryb, w którym oglądamy poszczególne modele samochodów. Opcja ta przypomina Forzavistę, znaną z serii Forza Motorsport.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 2,3 / 10 na podstawie 157 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.5 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

DriveClub VR cena w dniu premiery: 149,90 PLN

Klasyfikacja PEGI DriveClub VR

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.