Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS4PCXONE
Okładka Need for Speed (PC)
OkładkaNeed for Speed (PC)

Need for Speed

Dziewiętnasta pełnoprawna odsłona jednej z najpopularniejszych serii samochodowych, rozwijanych nieprzerwanie od ponad dwóch dekad przez koncern Electronic Arts.

Wyścigi | samochodowe | Game Pass | EA Play

Need for Speed Premiera

3lis2015

PS4 XONE

15mar2016

PC

Gry podobne do Need for Speed

Need for Speed Carbon

Test Drive Unlimited 2

The Crew

Need for Speed na komputery PC to dziewiętnasta pełnoprawna odsłona jednej z najpopularniejszych serii samochodowych, rozwijanych nieprzerwanie od ponad dwóch dekad przez koncern Electronic Arts. Za jej powstanie odpowiada ekipa Ghost Games (dawniej EA Gothenburg), złożona w większości z byłych członków Criteriona, która ma na swoim koncie Need for Speed Rivals z 2013 roku. W pracach nad grą udział wzięli też przedstawiciele społeczności Speedhunters, zrzeszającej fotografików, dziennikarzy i kierowców skupionych wokół szeroko pojętej kultury samochodowej.

Zamykając 20 lat istnienia serii, twórcy zdecydowali się na jej swoisty restart, tytułując nową odsłonę cyklu po prostu Need for Speed. Będąc pewnego rodzaju odpowiedzią na oczekiwania graczy, produkcja jest wynikiem analizy wszystkich poprzednich odsłon i zawiera tylko te najlepsze elementy, za które na przestrzeni lat fani pokochali markę, tzn. bogate opcje modyfikacji aut, autentyczną miejską kulturę motoryzacyjną i wciągającą fabułę, rozgrywającą się w otwartym, pogrążonym w mroku nocy mieście.

Wersja na komputery PC nie różni się właściwie niczym od wydań na pozostałe platformy, poza odblokowanym limitem w płynności wyświetlanego obrazu oraz możliwości uruchomienia gry w rozdzielczości 4K.

Fabuła

W Need for Speed trafiamy do miasta Ventura Bay, gdzie od razu „porywa” nas grupa nowych znajomych, odkrywająca przed nami świat nocnych wyścigów. Aby wspiąć się na sam szczyt i zostać mistrzem kierownicy, będziemy musieli najpierw przykuć uwagę paru sław świata motoryzacji, poprzez wykonywanie kolejnych wyzwań na drodze. Każdy z celebrytów reprezentuje inny rodzaj wyścigów: Magnus Walker (ikona prędkości), Ken Block (ikona stylowej jazdy), Naka San (ikona budowania aut), Morohishi San (ikona wyjętych spod prawa) oraz grupa Risky Devil (ikona ekipy).

Mechanika

Rozgrywka w Need for Speed na platformę PC, PS4 i XONE nawiązuje do wcześniejszych odsłon serii, w tym Need for Speed: Carbon czy Need for Speed: Underground. Jest to więc produkcja zręcznościowa, w której zabawa opiera się na przemierzaniu otwartego świata. Oprócz fabuły, przedstawionej w formie wysokiej jakości sekwencji z prawdziwymi aktorami, czeka tam na nas sporo różnych aktywności.

Tryby gry

Need for Speed oferuje szereg rozmaitych trybów single i multiplayer. Podstawą są oczywiście szybkie, szalone i nielegalne wyścigi, w których liczy się miejsce na mecie. To nie wszystko, bo oprócz tego możemy bawić się w kilku wariantach driftowania czy uciekać przed policją. Całość uzupełnia znany już fanom serii system AllDrive, który odpowiada za aspekty sieciowe i społecznościowe. W najnowszej odsłonie powrócił on w ulepszonej formie, oferując m.in. łatwiejszą możliwość zabawy ze znajomymi.

Kwestie techniczne

Need for Speed na PC, PS4 i XONE działa w oparciu o technologię Frostbite, znaną m.in. ze strzelanek Battlefield 4 i Star Wars: Battlefront od studia DICE. Dodatkowo tytuł, w przeciwieństwie do Rivals z 2013 roku, został stworzony wyłącznie z myślą o konsolach Xbox One, PlayStation 4 i komputerach PC, dzięki czemu deweloperzy mogli skupić się na pełnym wykorzystaniu możliwości tych urządzeń.

Ostatnia modyfikacja 16 września 2015

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 6,9 / 10 na podstawie 2842 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,7 / 10 na podstawie 2471 głosów czytelników.

Need for Speed cena w dniu premiery: 174,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Need for Speed

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Need for Speed Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-4130 3.4 GHz
 • 6 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750/Radeon HD 7850 lub lepsza
 • 30 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i5-4690 3.5 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970/Radeon R9 290 lub lepsza
 • 30 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
PC
PS4
XONE