Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 maja 2016, 09:55

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Nowy Need for Speed w 2017 roku

Studio Ghost Games ujawniło, że pracuje nad kolejną odsłoną serii Need for Speed. Jednocześnie poinformowano, że niedawne SpeedLists jest ostatnią darmową aktualizacją Need for Speeda z 2015 roku, oraz podzielono się statystykami gry na infografice.

Need for Speed – deweloperzy kończą z dalszym rozwojem produkcji i skupiają się na nowej odsłonie serii. - Nowy Need for Speed w 2017 roku - wiadomość - 2016-05-11
Need for Speed – deweloperzy kończą z dalszym rozwojem produkcji i skupiają się na nowej odsłonie serii.

W listopadzie 2015 roku na konsolach PlayStation 4 i Xbox One zadebiutowało Need for Speed - kolejna odsłona słynnej serii gier wyścigowych. Produkcja, w założeniach łącząca najlepsze elementy z poszczególnych odsłon, okazała się niezłą, ale nie rewelacyjną pozycją. Być może przy okazji kolejnej części studio Ghost Games poradzi sobie lepiej. Firma zapowiedziała bowiem, że w 2017 roku doczekamy się nowego Need for Speeda, ale nie zdradziła na jego temat żadnych szczegółów. Wyjawiono jedynie, że deweloper zamierza dalej współpracować z fanami cyklu. Ponadto dowiedzieliśmy się, że niedawny update SpeedLists jest ostatnim darmowym uaktualnieniem obecnej części. Przy okazji uzyskaliśmy też wgląd w poniższą infografikę z kilkoma ciekawostkami (np. do dziś gracze rozegrali 550 milionów eventów, spędzili 16 milionów godzin na dostosowywaniu pojazdów, kupili 1,3 miliarda części itd.).

Nowy Need for Speed w 2017 roku - ilustracja #2

Need for Speed pierwotnie zadebiutowało na konsolach PlayStation 4 i Xbox One w listopadzie 2015 roku, ale w marcu 2016 roku zawitało także na PC-ty. Komputerowe wydanie pozbawiono blokady animacji oraz wyposażono w możliwość zabawy w rozdzielczości 4K. Zaopatrzono je także we wszystkie dodatki i aktualizacje wypuszczone w międzyczasie na konsolach.

W produkcji wcielamy się w kierowców wyścigowych i wykonujemy rozmaite zadania w ramach kilku ścieżek, reprezentowanych przez sławy motoryzacyjnego świata. Od momentu premiery deweloperzy wprowadzili do gry rozmaite usprawnienia, w tym manualną skrzynię biegów, nowe przedmioty dające więcej możliwości dostosowywania pojazdów, SpeedLists, wyścigi typu drag, czy też Hot Rody.

Inforgrafika Need for Speed. - Nowy Need for Speed w 2017 roku - wiadomość - 2016-05-11
Inforgrafika Need for Speed.