Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 marca 2016, 12:37

autor: Arantasar

Need for Speed na PC trafiło do polskich sklepów

Dziś na polskim rynku zadebiutowała gra Need for Speed w wersji PC. W stosunku do wydanych w ubiegłym roku edycji konsolowych tytuł charakteryzuje się odblokowanym limitem klatek na sekundę, ulepszeniami graficznymi, obsługą rozdzielczości 4K oraz wsparciem dla kierownic.

Pecetowa edycja Need for Speed zajechała do Polski. - Need for Speed na PC trafiło do polskich sklepów - wiadomość - 2016-03-17
Pecetowa edycja Need for Speed zajechała do Polski.

Dwa dni po światowej premierze na polski rynek trafiła pecetowa edycja gry Need for Speed. Za konwersję najnowszych wyścigów ze stajni Electronic Arts odpowiadają twórcy oryginału – studio Ghost Games (dawniej EA Gothenburg), które ma na swoim koncie Need for Speed Rivals z 2013 roku. Wersja PC ukazała się blisko cztery miesiące po premierze konsolowej. Jednak najwyraźniej wyciągnięto lekcję z niezbyt udanego portu poprzedniej odsłony cyklu, gdyż tym razem do naszych rąk trafił dużo bardziej dopracowany i lepiej zoptymalizowany produkt.

Need for Speed na PC prezentuje się lepiej niż konsolowe wydania, ale poza poprawkami graficznymi i wsparciem kierownic zmieniło się niewiele. Recenzenci podkreślają, że tytuł działa płynnie i stabilnie, nie bez znaczenia jest również odblokowanie limitu klatek na sekundę. Zdecydowano się również na podrasowanie grafiki i zaimplementowanie obsługi rozdzielczości 4K. Jednocześnie jednak zastosowanie najwyższych ustawień skutkuje rozmytym i mniej wyraźnym obrazem. Nie uwzględniono też wszystkich łatek i dodatków z wersji konsolowej oraz obsługi myszki. Dariusz Matusiak w swojej recenzji wystawił grze ocenę 7,5. W serwisie Metacritic średnia punktacja wersji na komputery osobiste wynosi 75 punktów. Jest to znacznie lepszy wynik niż w wypadku wydań konsolowych, których noty w momencie pisania tej wiadomości wynoszą 66 punktów dla PlayStation 4 i 65 punktów dla Xbox One.

Najnowszy Need for Speed to swoisty reboot serii. Deweloperzy postawili sobie za cel uwzględnienie wszystkich najbardziej rozpoznawalnych elementów marki, rezygnując przy tym z chłodniej przyjętych rozwiązań. Zaimplementowano zatem bogate opcje modyfikacji aut, autentyczną miejską kulturę motoryzacyjną i wciągającą fabułę, rozgrywającą się w otwartym nocnym świecie. Rozgrywka opiera się głównie na udziale w nielegalnych wyścigach, jednak nie zapomniano także o kilku wariantach driftowania czy konieczności uciekania przed policją.