Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 marca 2016, 12:22

Mages of Mystralia - zapowiedziano RPG akcji twórcy Forgotten Realms

Studio Borealys Games ujawniło projekt Mages of Mystralia, czyli RPG akcji, które skoncentruje się na walce za pomocą rozbudowanego systemu magicznego. Za scenariusz odpowiada Ed Greenwood, czyli człowiek, który stworzył doskonale znane fanom Dungeons & Dragons uniwersum Zapomnianych Krain (ang. Forgotten Realms).

Założone w zeszłym roku kanadyjskie studio Borealys Games zapowiedziało swój pierwszy projekt. Okazało się nim RPG akcji Mages of Mystralia, które skoncentruje się na walce za pomocą rozbudowanego systemu magii. Obecnie produkcja zmierza wyłącznie na pecety i ma trafić do sprzedaży w przyszłym roku. Deweloperzy nie wykluczają jednak opracowania w późniejszym terminie edycji konsolowych. Warto wspomnieć, że za stworzenie uniwersum gry oraz jej scenariusza odpowiada Ed Greenwood, czyli ojciec Zapomnianych Krain (ang. Forgotten Realms), będących najpopularniejszym światem z rodziny Dungeons & Dragons.

Akcja gry toczyć się będzie w uniwersum fantasy, w którym osoby dysponujące zdolnościami magicznymi budzą strach i nienawiść. W kampanii wcielimy się w wypędzoną z rodzimej wioski młodą czarodziejkę imieniem Zia. Dziewczyna postanowi udać się na wyprawę, podczas której spróbuje rozwinąć swoje talenty i spotkać podobnych jej magów.

Jak na RPG akcji przystało, w Mages of Mystralia zajmiemy się głównie eksplorowaniem świata, wypełnianiem zadań i walką. System potyczek oparty będzie wyłącznie na zaklęciach. Podczas przygód bohaterka ma gromadzić runy aktywujące konkretne efekty magiczne. Będziemy mogli je dowolnie łączyć, tworząc tym samym niemalże nieskończoną liczbę kombinacji skutkujących nowymi zaklęciami.

Tempo rozgrywki ma być bardzo szybkie, przypominając niemalże oldskulową strzelankę. Z tego powodu, aby odnosić sukcesy będziemy musieli się wykazać nie tylko pomysłowością przy tworzeniu zaklęć, ale również dobrym refleksem. Czary wykorzystamy także podczas rozwiązywania licznych zagadek logicznych.

Na tym kończą się udostępnione przez autorów informacje. Na więcej konkretów nie będziemy jednak musieli długo czekać. Twórcy zamierzają się bowiem stawić z grywalnym demem na konwencie PAX East, który odbędzie się w dniach 22-24 kwietnia tego roku. Wtedy powinniśmy otrzymać również zapisy rozgrywki.

  1. Mages of Mystralia – strona oficjalna gry