Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 listopada 2015, 09:35

autor: Góral

Need for Speed dostępny od dziś w polskich sklepach

Dwa dni temu gra Need for Speed zadebiutowała w Stanach Zjednoczonych, a dziś dotarła do naszego kraju. Tytuł dostępny jest w polskiej wersji językowej (napisy) na konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Przed dwoma dniami informowaliśmy o światowej premierze Need for Speed, a dziś najnowsza produkcja wyścigowa ze stajni Electronic Arts zajechała do Polski. Tytuł powinien znajdować się już w ofercie wszystkich szanujących się sklepów z grami wideo, a z ich propozycjami zapoznacie się w ramce z prawej strony (ceny wersji konsolowych zaczynają się od około 228 zł). Ciężko jednoznacznie stwierdzić, czy jest to adekwatna kwota do zawartości, gdyż, co tu dużo pisać, projekt okazał się pewnym zawodem, a przynajmniej taki wniosek można wysnuć na podstawie recenzji. O ile jeszcze pierwsze opinie, o których pisaliśmy w naszej poprzedniej wiadomości, były po prostu dobre, tak od tego czasu w sieci pojawiło się dużo więcej recenzji.

Need for Speed przekroczył dziś granice naszego kraju. - Need for Speed dostępny od dziś w polskich sklepach - wiadomość - 2015-11-05
Need for Speed przekroczył dziś granice naszego kraju.
Need for Speed w skrócie:
  • Kolejna odsłona serii gier wyścigowych od firmy Electronic Arts
  • Debiutuje dziś w Polsce na konsolach PlayStation 4 i Xbox One
  • Gra zebrała mieszane opinie i nie spełniła wszystkich oczekiwań

Jeżeli chodzi o rozgrywkę, to w większości przypadków chwalony jest przyjemny, zręcznościowy model jazdy, który powinien zadowolić zarówno wieloletnich fanów cyklu, jak i osoby dopiero rozpoczynające zabawę z grami. Na plus z pewnością wypadają też opcje związane z modyfikowaniem pojazdów oraz sama oprawa graficzna. Niektórzy recenzenci wymieniają jednak problemy z ładującymi się z opóźnieniem teksturami oraz nie zawsze stabilną animacją. Wydaje się jednak, że największym potknięciem jest słaby multiplayer, w którym brakuje lokalnych rozgrywek, a dodatkowo deweloperzy wymuszają na graczach stałe połączenie z Internetem, co wywołuje rozmaite niedogodności (nie ma możliwości zrestartowania wyścigu czy też włączenia zwykłej pauzy). Dużo osób ubolewa też nad kiepsko zrealizowanymi scenkami przerywnikowymi.

W serwisie Metacritic średnia ocen z wersji na PlayStation 4 wynosi 71 punktów. Gorzej sprawa wygląda w przypadku konkurencyjnego Xboksa One, przy którym widnieją tylko 63 punkty. Krótko pisząc, wielki powrót marki raczej się nie udał, ale miłośnicy cyklu otrzymali w miarę dobrą grę, lecz niestety nic więcej.

Na koniec przypominam, że wiosną 2016 roku nowy Need for Speed zadebiutuje na komputerach PC. Wersja ta ma być pozbawiona ograniczenia animacji do 30 klatek oraz będzie wyposażona we wszystkie elementy, które ukażą się do tego czasu na konsolach.